Bezpieczny wózek na spacer

Wszystkie dzieci lubią aktywność fizyczna, szczególnie te małe, które dopiero się uczą chodzić, lub już doskonalą nową umiejętność. Wożenie dziecka w gondoli jest koniecznością do momentu, aż nie zacznie samodzielnie siadać, ale też leżąca pozycja mocno mu ogranicza możliwość poznawania świata. Z pewnością pierwsze spacery w pozycji siedzącej będą dla malucha emocjonującym doznaniem, które z czasem staną się normą.

W jakim wózku wozić dziecko?

bezpieczne wózki dziecięce spacerowe tanieNa rynku znajdziemy dwa, główne rodzaje wózków. Są to wózki głębokie, czyli gondole i spacerówki. Pierwszy model jest przeznaczony dla maluchów od urodzenia aż do momentu kiedy samodzielnie zaczną chodzić, a drugi stworzony został z myślą o starszych dzieciach, które potrafią już samodzielnie siedzieć. Spacerówka może służyć dziecku do chwili aż z niej nie wyrośnie, czyli do około trzech, czterech lat. W zależności od potrzeb, znajdziemy wózki bardziej masywne i stabilniejsze, których waga sięga nawet powyżej dziesięciu kilogramów, ale są też modele lekkie, które ważą zaledwie pięć kilogramów i są idealne dla zabieganych rodziców żyjących w mieście. Lekką konstrukcje wózek zawdzięcza materiałowi z jakiego jest wykonany, czyli z aluminium oraz wyposażeniu ograniczonemu do minimum. Bezpieczne wózki dziecięce spacerowe tanie kupimy w okresie wyprzedaży posezonowych, lub w sklepach internetowych. Dla rodziców, którzy chcą wydać jak najmniej na wózek, a cieszyć się dobrą jakością, są używane wózki, które znajdziemy w ogłoszeniach internetowych. Jeżeli dobrze poszukamy, to z pewnością znajdziemy dobry i sprawny wózek spacerowy, który będzie nosił jedynie normalne oznaki użytkowania. Tani wózek nie zawsze oznacza gorszą jakość, ponieważ często wybierając jeden z najdroższych modeli, płacimy głównie za markę i model z bieżącej kolekcji. Przy wyborze wózka lepiej się kierować przede wszystkim jakością i bezpieczeństwem, bo to są najważniejsze kryteria. Wózki spacerowe powinny mieć torbę na zakupy, dużą i rozkładaną budkę oraz mocne hamulce.

W spacerówkach trzeba zwracać uwagę na pasy bezpieczeństwa, którymi maluch będzie przypięty. Najlepsze są pięciopunktowe, bo doskonale utrzymują dziecko we właściwej pozycji. Przydają się miękkie wkładki na siedzisku, które zwiększają komfort jazdy oraz dobre amortyzatory, dzięki którym nawet jazda po dużych nierównościach nie jest nam straszna. Wiele modeli wózków spacerowych w zestawie posiada folię przeciwdeszczową, moskitierę przeciw owadom i nakładaną na nóżki osłonkę, która świetnie grzeje w zimowe spacery.