Biurowe sejfy ognioodporne

Dokumentacja transakcji i wszystkie inne potrzebne w pracy papiery mogliśmy bez większego problemu przechowywać w archiwum, bo w przypadku gdy były one potrzebne, mogły być łatwo i szybko znalezione. Na dodatek nie musieliśmy obawiać się o ich utratę czy uszkodzenie, gdyż zawsze istniała możliwość otrzymania kopii. Niestety, najbardziej wrażliwa dokumentacja, transakcje i dane klientów, nie mogły być tak przechowywane, po części ze względu na bezpieczeństwo danych, a po części przez to, iż uszkodzone dokumenty nie mogły być w żaden sposób odzyskane.

Sejf ogniotrwały do biura

ognioodporne sejfyDo przechowywania tak delikatnych dokumentów musiał być przeznaczony odpowiedni sejf. Problem często jednak polegał na tym, iż większość sejfów dostępnych w sklepach budowlanych była odmianami tanimi, choć nie posiadającymi zbyt wielu certyfikatów. Takie sejfy mogły służyć do domowego użytku, gdyż do przechowywania dokumentacji potrzebne były porządne ognioodporne sejfy z atestem bezpieczeństwa i certyfikatem wytrzymałości. Takie sejfy były zazwyczaj o wiele większe niż domowe odmiany, z równie wyższą pojemnością. Mogły one być używane z powodzeniem do przechowywania najważniejszych dokumentów, gdyż zawartość takiego sejfu była bardzo dobrze zabezpieczona przed ingerencją osób trzecich, jak również przed wpływem powietrza czy substancji szkodliwych. Stop stali, z jakiego owe sejfy były wykonane był całkowicie odporny na działanie otwartego ognia i wysokich temperatur, jak również niewrażliwy na próby uszkodzenia za pomocą narzędzi przemysłowych. Uszczelnienie zastosowane w tym sejfie nie tylko chroniło zawartość przed zawilgoceniem czy zakurzeniem, ale również przed wpływem wysokich temperatur w momencie wystawienia na działanie otwartego ognia. Sam sejf był bardzo masywny i ciężki, więc nie mógł być z łatwością poruszony, a po prawidłowym zamontowaniu do podłoża i ściany nośnej, był całkowicie niemożliwy do usunięcia z miejsca bez uszkodzenia samych ścian.

Wiele takich sejfów posiadało mnóstwo różnego rodzaju zabezpieczeń, od całkowitej blokady zamka i zawiasów drzwi, po alarm dźwiękowy, a wybór zabezpieczenia zależał niemal całkowicie od potrzeb użytkownika. Bardziej nowoczesne sejfy z elektronicznymi zabezpieczeniami mogły zostać podłączone do lokalnego systemu alarmowego, wzbudzającego ostrzeżenie za każdym razem gdy podjęta została nieautoryzowana próba otwarcia drzwi. Niektóre sejfy mogły być otwarte awaryjnie, za pomocą klucza dostępowego który posiadał wyłącznie właściciel zawartości.