Błyskawiczne odkażanie pomieszczeń

Dezynfekcja potrzebna jest nie tylko w pomieszczeniach biurowych czy użytkowych, ale również w tymczasowych punktach medycznych, jakie od niedawna coraz częściej ustanawiane były doraźnie, w razie potrzeby nadzoru medycznego w dowolnym miejscu. Pomieszczenia w których wykonywane są czynności medyczne wymagają każdorazowego oczyszczenia po każdym zabiegu czy badaniu, a w większości przypadków odkażanie wykonują sami pracownicy i lekarze.

Profesjonalne odkażanie pomieszczeń w ciągłym trybie

szybka dezynfekcja pomieszczeńW wielu przypadkach zdarza się jednak, iż w tymczasowych punktach medycznych nie ma możliwości dezynfekcji przestrzeni roboczej lekarzy, lub też mają oni zbyt wiele zadań, by zajmować się dezynfekcją po każdej czynności. Coraz częściej angażowane są więc usługi zewnętrznych firm, które wykonują dezynfekcję przestrzeni roboczej w momencie gdy jest to wymagane. Z racji iż tymczasowe punkty zazwyczaj ustanawiane są jako jednorazowe stanowiska, działające wyłącznie przez określony czas, pracownicy firm sanitarnych zazwyczaj ulokowani są na miejscu, wykonując zadania przez cały czas pracy punktu w wyznaczonych porach. Skuteczna i szybka dezynfekcja pomieszczeń przeprowadzana jest za pomocą substancji bakteriobójczych, rozpylanych po zakończeniu każdego zabiegu. Preparaty używane do tej czynności utrzymują działanie przez około dziesięć minut, dzięki czemu mogą być z powodzeniem używane właśnie pomiędzy zabiegami, a po tym czasie stają się całkowicie nieszkodliwe i mogą zostać wywietrzone bez trudności. Substancje są również nieszkodliwe dla zdrowia po czasie działania, a także nie osadzają się na powierzchniach, nie powodując konieczności każdorazowego czyszczenia takowych. Dezynfekcja pomieszczeń wymaga oczywiście ich szczelnego zamknięcia na czas przeprowadzania czynności, dlatego też pracownicy firm sanitarnych używają aparatów tlenowych na czas wykonywania odkażania, w celu ochrony przed preparatami które stosują.

Firmy sanitarne obsługują zarówno stałe punkty medyczne działające tymczasowo, jak również mobilne punkty, takie jak autobusy z instalacjami do pobierania krwi. W każdym przypadku, substancje bakteriobójcze są dobierane do konkretnego pomieszczenia oraz do jego szczelności tak, by zapewnić czynnościom jak największą skuteczność i efektywność. Szybkość wykonywania czynności, natomiast, umożliwia sprawne działanie dowolnego punktu objętego ciągłym trybem odkażania po każdej rotacji pacjentów, i nie zakłóca normalnej pracy lekarzy wykonujących w punkcie swoje zadania.