Butelki dla noworodków

 

Rynek produktów niemowlęcych jest bardzo szeroki i często przyszłym rodzicom trudno odnaleźć się w gąszczu przeróżnych ofert. Kobiety będące w ciąży czasami nawet załamują ręce, ponieważ chcą, jak najlepiej dla swoich przyszłych pociech, a nie potrafią zdecydować, co kupić, w jakiej ilości, w którym sklepie, jakiej marki. Decyzje konsumenckie związane z narodzinami dziecka faktycznie należą chyba do najtrudniejszych. Żelazną zasadą jest oczywiście zaopatrywanie się jedynie w produkty posiadające niezbędne atesty bezpieczeństwa. Dziś przekażę Wam nieco informacji na temat zakupu butelek na mleko.

Najlepsze butelki dla noworodków

jaka butelka dla noworodka karmionego piersiąWśród wyprawki, jaką przyszli rodzice szykują dla swojego dziecka, nie może zabraknąć butelek i to nawet wówczas, gdy kobieta pragnie karmić swoje niemowlę piersią. Należy bowiem pamiętać, że trudno przewidzieć, czy matce uda się od razu podawać dziecku swoje mleko, czy też pojawią się jakieś nieprzewidziane okoliczności w kwestiach zdrowotnych lub laktacyjnych. Należy ponadto zauważyć, że czasami w piersiach po porodzie jest całkiem sporo pokarmu, jednak dziecko z jakichś przyczyn nie potrafi samodzielnie go pobierać, więc matki decydują się na używanie laktatora i podawanie odciągniętego w ten sposób jedzenia. Wiele mam zastanawia się, jaka butelka dla noworodka karmionego piersią będzie najlepszym wyborem. Nade wszystko warto pamiętać o tym, że butelka musi odpowiadać potrzebą dziecka, a jeśli mówimy o maleństwach w pierwszych tygodniach ich życia, to piją one bardzo niewielkie ilości mleka. Wystarczające są zatem dla nich butelki małe, za to łatwe w dezynfekcji oraz wyposażone w odpowiednie smoczki. Każdy producent takiego asortymentu jest zobowiązany do używania odpowiednich oznaczeń, nade wszystko zaś tych, które mówią nam o sposobie sterylizacji przedmiotu oraz jego właściwościach. Bardzo wartościową informacją jest to, jaki butelka posiada smoczek. Noworodki powinny korzystać raczej z niewielkiego, o stosunkowo dobrym przepływie, oznaczonego na opakowaniu jako zerowy. Osobiście mogę polecić także zwracanie uwagi na to, czy produkt, który planujemy kupić, jest antykolkowy, ponieważ wiele noworodków ma jeszcze słabo wykształcony układ pokarmowy i boryka się z wieloma brzuszkowymi problemami.

Jak już wspomniałam na wstępie, kupno odpowiedniej butelki dla noworodka jest nie lada wyzwaniem. Jeśli nie znamy się na tej kwestii, warto poprosić o pomoc lub poradę kogoś, kto lepiej się orientuje w tym temacie. Takimi osobami mogą być położne, pediatrzy lub inni rodzice. Sama ze swojego doświadczenia mogę polecić dla noworodków te butelki, które posiadają odpowiednie atesty, są wyposażone w zerowe smoczki oraz system antykolkowy.