Bydgoski monitoring jest dobrej jakości

Duże miasta w Polsce od wielu lat zmagają się z przestępczością. Rozwiązaniem tego problemu ma być miejski monitoring. Powszechnie wiadomo, że miejski monitoring przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. W ostatnim czasie wiele polskich miast zainwestowało w dobrej jakości monitoring. Bydgoszcz jest jednym z takich miast. Mieszkańcy są zadowoleni, a przestępcy boją się konsekwencji swojego czynu.

Miasto Bydgoszcz jest monitorowane przez całą dobę

monitoring w BydgoszczyBydgoszcz jest miastem położonym nad rzeką Brdą. Bydgoszcz jest stolicą województwa kujawsko-pomorskiego. W mieście nie brakuje atrakcji oraz ładnych miejsc. Turyści chętnie odwiedzają miasto nad Brdą, które o zmierzchu tętni życiem. Bydgoszcz, podobnie jak wiele innych dużych miast, zmaga się również z problemem przestępczości. Kradzieże, bójki i akty wandalizmu są na porządku dziennym. Nic zatem dziwnego, że władz miasta zdecydowały się na założenie monitoringu miejskiego. Monitoring w Bydgoszczy spełnia swoją rolę. Przestępczość znacząco spadła, a mieszkańcy Bydgoszczy czują się bezpieczniej. Powszechnie wiadomo, że monitoring działa odstraszająco na potencjalnych przestępców, którzy wolą zbytnio nie ryzykować. W razie dokonanego przestępstwa nagranie z monitoringu miejskiego stanowi dowód dla policji i w postępowaniu sądowym. Dzięki sprawnemu monitoringowi miejskiemu rośnie zatem wykrywalność przestępstw. Kamery są usytuowane w miejscach, które są najbardziej zagrożone przestępczością. Monitorowane jest zatem centrum miasta oraz dzielnice cieszące się złą sławą. Kamery przechowują zapis nagrań z ostatnich czterdziestu ośmiu godzin. Po tym czasie są kasowane. Monitoring miejski od wielu lat z powodzeniem sprawdza się w Warszawie. Mieszkańcy dużych miast czują się bezpieczniej niż kiedyś. Warto podkreślić, że nowoczesny monitoring miejski jest obsługiwany przez powołane do tego służby porządkowe. W razi wykrycia przestępstwa lub wykroczenia wzywana jest policja oraz straż miejska. Funkcjonariusze policji przyjeżdżają na miejsce najszybciej jak to możliwe.

Duże miasta w Polsce i na świecie są monitorowane przez całą dobę. Powszechnie wiadomo, że policjanci oraz strażnicy miejscy nie są w stanie patrolować wszystkich miejsc, w których panuje przestępczość. Monitoring miejski z całą pewnością zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców i działa prewencyjnie. Rośnie również wykrywalność przestępstw. Dobrej jakości nowoczesne kamery przemysłowe przesyłają wyraźny obraz, który pozwala na rozpoznanie twarzy przestępcy.