Cenione biuro rachunkowe

Wybór najlepszego biura rachunkowego nie jest prosty, bo na rynku znajdziemy ich nawet kilkadziesiąt tysięcy. Oczywiście najlepiej jest szukać biura, które będzie stosunkowo blisko zlokalizowane, aby mieć łatwy kontakt z jego specjalistami. Choć oczywiście w przeważającej części kontakt obywa się telefonicznie i mailowo, to jednak zawsze może zajść konieczność osobistego spotkania się z księgowym.

Jaka jest koszt współpracy z biurem rachunkowym?

znane dobre biuro rachunkowe w gdańskuU niektórych przedsiębiorców panuje opinia, że posiadanie księgowej na odległość, którą dodatkowo dzieli się z innymi firmami niesie ze sobą ryzyko niższej jakości usług. Jednak jest to bezpodstawne myślenie, ponieważ biura rachunkowe systematycznie inwestują w podnoszenie kwalifikacji pracowników, aby byli oni kompetentni i realizowali swoje zadania zgodnie z obowiązującymi przepisami. Znane dobre biuro rachunkowe w Gdańsku na pewno spełni oczekiwania niejednego przedsiębiorcy, ponieważ zatrudnia ono kilku głównych księgowych, pomocników, kadrowych i doradców podatkowych. Dzięki takiej ilości specjalistów, biuro jest w stanie świadczyć kompleksowe usługi księgowe, kadrowe, płacowe i doradcze z zakresu optymalizacji podatków w firmie. W rama współpracy, dla jednoosobowych działalności gospodarczych prowadzona jest podatkowa książka przychodów i rozchodów, natomiast dla spółek są to pełne księgi rachunkowe. Jeżeli chodzi o koszt prowadzenia księgowości, to zależy on przede wszystkim od rodzaju i wielkości firmy i ilości generowanych w ciągu miesiąca dokumentów księgowych. Najniższe abonamenty płacą jednoosobowe działalności gospodarcze, które nie zatrudniają pracowników i dostarczają do biura maksymalnie dziesięć dokumentów księgowych. W takim przypadku może on wynosić nawet niecałe dwieście złotych. W przypadku spółek, cena usługi jest znacznie wyższa, ponieważ wymagają one prowadzenia pełnych ksiąg, w których księguje się dokumenty na kontach syntetycznych i analitycznych oraz uwzględnia się  w nich każde, nawet najmniejsze zdarzenie gospodarcze.

Współpraca z biurem rachunkowym niesie ze sobą sporo korzyści, o których warto pamiętać. Przede wszystkim nie trzeba tworzyć dodatkowego miejsca pracy dla księgowego, generowane są niższe koszty, bo abonament średnio stanowi jedną trzecią wysokości wynagrodzenia specjalisty, a także zapewnia kompleksową obsługę z zakresu księgowości, kadr, płac i doradztwa podatkowego. Z biurem można się kontaktować tylko telefonicznie lub mailowo, a dokumenty przesyłać kurierem, zatem kontakt osobisty nie jest koniecznością.