Co daje zamgławianie?

Dezynfekcja wykonywana metodą zamgławiania ULV jest to zabieg, który polega na tworzeniu kropelek o mikroskopijnej średnicy, a następnie na rozprowadzaniu ich przy zastosowaniu generatora zimnej mgły. Kropelki takie stanowią mieszaninę substancji trującej, a także wody o odpowiednich proporcjach. Na zwiększenie skuteczności wpływa fakt, iż są one lekkie i unoszą się w powietrzu. W czasie wykonywanego zabiegu z zastosowaniem generatora ULV wytwarzana jest mgła, która może dotrzeć do każdej szczeliny.

Korzystamy z zalet zamgławiania

zamgławianie ULVPoprzez zastosowanie mgły możliwe jest dotarcie do każdej szczeliny i docelowo uśmiercenie ukrytych w nich szkodników, a także drobnoustrojów, mimo zastosowania minimalnej ilości substancji biobójczej. Efekt zamgławiania jak w zabiegach z generatorem ULV nie będzie także możliwy do osiągnięcia w przypadku wykorzystywania tradycyjnych oprysków. Warto zdecydować się na zamgławianie ULV. Do najważniejszych zalet tej metody można zaliczyć bardzo dużą skuteczność dezynfekcji, w wyniku rozprowadzenia produktu trującego po całym pomieszczeniu. Dodatkowo stosuje się niewielką ilość preparatu biobójczego, dzięki czemu nie musimy się obawiać trującego działania substancji. Znacznie krótszy jest także czas wykonywania zabiegu, w porównaniu z tradycyjnym opryskiem. Jednocześnie nie ma śladów czy zniszczeń po zabiegu, jak na przykład zacieki na ścianach i sufitach. Powszechne zastosowanie zabiegów zamgławiania metodą ULV dotyczy przede wszystkim zwalczania bakterii, wirusów, grzybów oraz pleśni. Dodatkowo obejmuje zwalczanie szkodników domowych, jak pluskwy, mole, pchły, prusaki czy wszy. Wiąże się także ze zwalczaniem szkodników na zewnątrz domu, na wolnej przestrzeni, na przykład meszek czy mrówek, a także z usuwaniem szkodników i dezynfekcją pomieszczeń gospodarczych. Pozwala również na zabiegi w trudno dostępnych miejscach i na likwidację przykrych zapachów. W dobie koronawirusa również istotna stała się dezynfekcja powierzchni, zarówno w przestrzeniach zamkniętych, jak i otwartych.

Do wykonywania zamgławiania metodą ULV stosowane są specjalne urządzenia elektryczne, ultradźwiękowe albo spalinowe, które powodują wytwarzanie zimnej mgły ULV. Zawiera ona cząstki o wielkości wynoszącej do pięćdziesięciu mikronów, dzięki czemu są niewidoczne gołym okiem oraz unoszą się w powietrzu czy dezynfekują wybrane powierzchnie. Jednocześnie nie osiadają na nich od razu, z tego powodu metoda ta jest uznawana za znacznie skuteczniejszą od tradycyjnych oprysków stosowanych dotychczas.