Czy można wyleczyć się z hazardu?

Co sprawia, że ludzie są bardzo podatni na wszelkiego rodzaju używki i procesy doprowadzające do uzależnienia? Jak pokazują badania naukowe za wszystko odpowiedzialne są określone receptory w ludzkim mózgu, które odbierają przyjemne bodźce i domagają się ich w coraz większej ilości. To tyle jeśli chodzi o naukę. W praktyce wygląda to tak, że jeśli coś wydaje nam się fajne, ekscytujące czy przyjemne to po prostu sobie tego dostarczamy. A że szybko się przyzwyczajamy to potrzebujemy tego czegoś coraz więcej.

Każde uzależnienie można pokonać

najlepsze ośrodki leczenia uzależnień od hazarduHazard ma akurat to do siebie, że potrafi dostarczyć ekscytujących bodźców i adrenaliny związanej z możliwością osiągnięcia wysokiej wygranej. Człowiekowi wydaje się, że może w szybki sposób zdobyć fortunę. Jeśli w jakiś sposób uda się wygrać coś w jakiejś grze hazardowej to chce się wygrać jeszcze więcej. Jeśli się przegra to ma się ochotę odegrać wierząc w to, że kolejnym razem nam się bardziej poszczęści. Nawet nie zdążymy się obejrzeć jak wpadniemy w sidła i obsesyjne myślenie albo o dużej wygranej albo o odegraniu się za porażkę. Pierwszym krokiem do tego, żeby wyjść z tego uzależnienia jest samodzielne zrozumienie tego, że jest się uzależnionym. Dopiero gdy zrozumiemy jaki jest nasz faktyczny stan to wówczas będziemy gotowi do tego, żeby szukać fachowej pomocy. Chcąc wyjść z uzależnienia od hazardu – podobnie jak i z każdego innego uzależnienia – trzeba zacząć od znalezienia ośrodka leczenia uzależnień. I tutaj od razu podpowiemy, że najlepsze ośrodki leczenia uzależnień od hazardu to ośrodki prywatne. W takich prywatnych ośrodkach znajdziemy najwyższej klasy specjalistów od leczenia uzależnień, ale także psychologów, psychiatrów i psychoterapeutów. Nad jedną osobą w najlepszych ośrodkach leczenia pracuje zespół kilku różnych specjalistów. Pobyty w prywatnych ośrodkach są płatne, ale dla wyjścia z tej choroby warto zainwestować każde pieniądze. Bo uzależnienie od hazardu jest chorobą podobnie jak uzależnienia od innych używek czy też procesów.

Jeśli jest się alkoholikiem, pracoholikiem czy hazardzistą to trzeba najpierw zrozumieć na jakim etapie i w jakim stanie się znajdujemy. Dopiero gdy uznamy sami siebie za osobę uzależnioną będziemy gotowi, żeby sobie pomóc. W naszym kraju działa bardzo wiele ośrodków, w których w sposób profesjonalny leczy się wszelkiego rodzaju uzależnienia. W niektórych można wykupić pobyt kilkutygodniowy z noclegami i wyżywieniem. Terapia połączona z izolacją jest ponoć najskuteczniejszą metodą na pokonanie uzależnienia.