Dekoracja w postaci roślin w słoiku

Rośliny we wnętrzach są nie tylko wspaniałą dekoracją, ale też dodatkowo wprowadzają nas w bardzo pozytywny nastrój. Dlatego warto kupować kwiaty lub samemu tworzyć ciekawe kompozycje. Zieleń pasuje praktycznie do każdego stylu wnętrza. Oczywiście pod warunkiem, że w odpowiedni sposób są do niej dobrane doniczki lub po prostu osłonki na doniczki. W bardziej nowoczesnych wnętrzach pięknie będą się prezentować rośliny w szkle. Bardzo kreatywnie można do tego wykorzystać słoiki. 

Tworzymy lasy w szklanych pojemnikach

wyjątkowy las w słoikuCzłowiek jako część natury cały czas szuka z nią kontaktu. Zieleń daje nam poczucie wytchnienia i nas uspokaja. Mówi się, że im więcej mamy w domach roślin, tym jesteśmy mniej podatni na złe samopoczucie psychiczne. Warto więc nie oszczędzać na kwiatach, tym bardziej, że nie są one wielkim wydatkiem, a pięknie dekorują nasz dom. Od jakiegoś czasu coraz popularniejsze stają się dość nietypowe ekspozycje roślinne, które znajdują się w szklanych pojemnikach. Są to zazwyczaj duże, ozdobne słoiki, wypełnione a kreatywny sposób ziemią, kamieniami i specjalnymi roślinami, które są w stanie rosnąć w tak specyficznym mikroklimacie. Taki wyjątkowy las w słoiku możemy stworzyć sobie sami lub kupić gotowy. Pasjonatom ogrodnictwa na pewno przypadnie do gustu ta pierwsza opcja. Potrzebny nam będzie do tego duży, szklany pojemnik, najlepiej przypominający kształtem słoik, a także ziemia i wybrane przez nas rośliny. Najlepsze rośliny do słoika to te lubiące wilgoć. Ich listę możemy znaleźć w Internecie, a większość z nich jest dostępna praktycznie w każdym markecie, a już na pewno w sklepie ogrodniczym. Czasami nawet nie trzeba specjalnie wybierać się do sklepu, żeby kupić kwiaty. Możemy bowiem wykopać te, które mamy w ogródku. Najczęściej są to szybko rozprzestrzeniające się rośliny, które rosną na przydomowych skalniakach. Kompozycja naszego lasu w słoiku jest całkowicie dowolna. Do jego dekoracji możemy wykorzystać szyszki, ozdobne kamienia, gałązki i co tylko podpowie nam nasza wyobraźnia. Sam słoik najlepiej przystroić naturalnym sznurkiem. 

Rośliny, które dekorują nasze domy, nie muszą znajdować się tylko i wyłącznie w doniczkach. Od jakiegoś modne staje się tworzenie tak zwanych lasów w słoikach, które pięknie komponują się na przykład w bardzo nowoczesnych wnętrzach, ale nie tylko. Takie słoiki z roślinnością możemy znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i Internetowych, ale też coraz więcej osób wykonuje je na własną rękę, co może sprawić sporo satysfakcji.