Dobre folie opakowaniowe

Różne produkty wymagają odmiennych technik pakowania aby osiągnąć odpowiedni poziom zabezpieczenia. Dlatego też producenci nowoczesnych urządzeń pakujących skupili swoją uwagę na tej problematyce. Obecnie przedsiębiorcy zmuszeni do pakowania swoich produktów zgodnie z najwyższymi standardami mają do dyspozycji wiele bardzo różnych wysoce specjalistycznych maszyn pakujących w bardzo szybkim tempie osiągając bardzo wysoką wydajność.

Wydajne metody pakowania maszynowego

specjalistyczne folie flowpackPakowanie towarów to w głównej mierze wykorzystanie najróżniejszych folii opakowaniowych. Opakowania z kartonu są stosowane obecnie jako zbiorcze. Folie opakowaniowe występują w postaci powłok wytwarzanych z dostępnych powszechnie i tanich tworzyw sztucznych takich jak poliolefina, polipropylen PP, polietylen PE, poliamidu PA. Dla przedsiębiorcy szczególne znaczenie ma niska cena tych materiałów oraz ogólna dostępność co pozwala utrzymać ciągłość produkcji oraz utrzymać koszt produkcji finalnego produktu bez znaczących wahań w górę. Oprócz tego bardzo istotnym elementem przemawiającym za foliami są ich właściwości fizyczne i chemiczne. Dzięki nim można towar pakować bardzo wydajnie przy zastosowaniu najnowocześniejszych maszyn pakujących. Jednymi z najczęściej stosowanych powłok są specjalistyczne folie flowpack współpracujące z urządzeniami określonymi tym samym mianem. System flowpack opiera się na bardzo różnorodnych foliach pod względem surowca, budowy i właściwości. Cechą wspólną wszystkich folii flowpack jest termozgrzewalność, która jest podstawą pracy tego systemu. Folia do urządzeń typu flowpack może być podawana od góry lub od dołu, a sam przebieg i wydajność może być dopasowany do indywidualnych potrzeb. Sam proces pakowania opiera się na powtarzaniu przez maszynę sekwencji zgrzanie folii, wprowadzenie produktu, zamknięcie poprzez zgrzanie i odcięcie produktu. Folie opakowaniowe muszą cechować się bardzo wysoką odpornością na rozciąganie, rozrywanie oraz na warunki zewnętrzne środowiska, a przede wszystkim wilgoć. Do pakowania produktów spożywczych używane są atestowane folie flowpack o dużej barierowości zapewniające zachowanie naturalnych walorów produktu.

Każda z produkowanych folii opakowaniowe zawdzięcza swoje właściwości swoistym parametrom surowca oraz technologii produkcji. Bardzo często używa się folii o budowie warstwowej co oznacza iż posiada ona najcenniejsze dla parametrów folii właściwości wszystkich komponentów składających się na folię. Technologia flowpack to nie tylko folie i maszyny pakujące ale także wszystkie współpracujące urządzenia np. szybkie drukarki.