Dokładny auto detailing

Auto detailing to nic innego, niż dokładne, szczegółowe i miejscowe czyszczenie i konserwowanie pojazdu, w taki sposób, aby wydobyć jego walory estetyczne, a także zabezpieczyć go na długi okres czasu. Auto detailing staje się coraz bardziej popularny ze względu na to, że ludzie spełniają swoje marzenia motoryzacyjne i chcą dbać o te pojazdy. Przy takich usługach korzysta się z profesjonalnej chemii, która wymaga wiedzy i doświadczenia, aby przyniosła spodziewany efekt. Stąd konieczność, aby usługę wykonywali profesjonaliści. 

Auto detailing i użyta w nim chemia

auto detailing w gdańskuPrzede wszystkim najwięcej z chemii służy do zmiękczania wody. Podczas korzystania z myjek ciśnieniowych nie można dokonać zarysowań, jeżeli ciśnienie będzie zbyt duże. Zmiękczona woda pozwala na korzystanie z dużych ciśnień bez ryzyka uszkodzenia lakieru. Auto detailing w Gdańsku to usługa, która całkowicie zmienia wygląd auta również ze względu na użycie kosmetyków samochodowych. Do wszelkiego rodzaju warstw zabezpieczających najczęściej korzysta się z wosków samochodowych, jednak sposób ich nakładania jest całkowicie inny ze względu na użycie polerki z miękką gąbką. Poza tym korzysta się z past polerskich, które dodatkowo nabłyszczają powierzchnię. Taka pasta ma wysokie granulacje, dzięki czemu tarcie ich na lakierze nie sprawia, że jest on porysowany. Dodatkowo auto detailing polega również na nakładaniu trwałych zabezpieczeń, takich jak warstwa ceramiczna. Jest ona gruba od dwóch do czterech mikronów. Jest to struktura na tyle twarda, że nawet uderzenia kamieniem sprawiają, że samochód nie jest porysowany. Warstwa tego typu jest niezwykle trwała i mocno trzyma się lakieru samochodowego. Nakłada się ją w wysokich temperaturach, dzięki czemu lakier zachodzi w niewidoczną gołym okiem reakcję. Właśnie dlatego to zabezpieczenie ma miano najlepszego, jakie jest obecnie na rynku. Można nałożyć warstwę ceramiczną na poszczególne elementy, na przykład progi, które często mają kontakt z wodą i solą drogową w zimie.

Osoba, która wykonuje auto detailing często świadczy również usługi lakiernicze. Dzięki temu mamy pewność, ze jest to prawdziwy fachowiec, który zna się na temacie i wie jak postępować w przypadku wykrycia na przykład korozji pod lakierem. Samochód często można tak zakonserwować, aby nie trzeba było ponownie go malować lub wymieniać poszczególnych elementów nadwozia, takich jak nadkola, drzwi, progi. Auto będzie odporne na dużą wilgoć, temperatury, ale także na takie czynniki jak sól drogowa w sezonie zimowym.