Dokumenty elektroniczne wyślemy jednym kliknięciem

Prowadzenie własnej firmy wiąże się z koniecznością wysyłania różnego rodzaju dokumentów. Przedsiębiorcy muszą wysyłać dokumenty do księgowej, faktury do swoich klientów czy też pliki kontrolne do właściwego urzędu podatkowego. Wiadomo przecież, że takich dokumentów nie wysyła się dzisiaj pocztą tradycyjną ani nie dostarcza ich osobiście, bo po prostu szkoda na to czasu i pieniędzy. Oczywiście są jeszcze przedsiębiorcy starej daty, którzy na nowoczesny sposób funkcjonowania jeszcze się nie przestawili, ale to tylko kwestia czasu.

Oprogramowanie komputerowe umożliwia ekspresowe wysłanie dokumentów

ekspresowa wysyłka e-dokumentówZacznijmy od tego, że każdy dokument elektroniczny może powstać jedynie przy użyciu odpowiedniego programu komputerowego. Nie ważne, czy to będzie prosty dokument tekstowy, prezentacja multimedialna czy też faktura elektroniczna. Wszystko zaczyna się od odpowiedniego oprogramowania, które każdy przedsiębiorca musi mieć zainstalowane na swoim firmowym komputerze. Jeśli natomiast chodzi o wysyłanie dokumentów to można to zrobić na kilka sposobów. Każdy dokument – poza urzędowymi – można wysłać poprzez pocztę e-mail. Dokumenty urzędowe wgrywamy na specjalnych stronach i poświadczamy je podpisem cyfrowym lub podpisem zaufanym. Jeśli natomiast chodzi o dokumenty księgowe jak faktury to te możemy wysłać bezpośrednio z programu, w którym je wystawiamy. Ekspresowa wysyłka e-dokumentów możliwa jest również z każdego programu komputerowego służącego do prowadzenia własnej firmy. Wystarczy jedno kliknięcie, żeby wysłać faktury do kontrahentów. Jednym kliknięciem wyślemy również wszystkie wystawione faktury do swojej księgowej. Nowoczesne programy do wysyłki dokumentów elektronicznych dostępne są również w formie aplikacji na telefon. Wystawione dokumenty można wysłać również za pomocą smartfona. Z punktu widzenia przedsiębiorcy najistotniejsze jest to, że takie oprogramowanie do dystrybucji faktur czy innych dokumentów kosztuje naprawdę niewiele. Wystarczy wydać kilka do kilkunastu złotych miesięcznie, żeby ułatwić sobie i unowocześnić prowadzenie swojej firmy.

Chyba główną i najważniejszą zaletą wszelkich e-dokumentów jest to, że można je wysłać błyskawicznie i zupełnie za darmo. To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale przede wszystkim czasu. Wyobraźmy sobie, że jeszcze kilka lat temu trzeba było iść do urzędu i stać tam w długiej kolejce a potem to samo czekało nas na poczcie, z której wysyłaliśmy klientom faktury. Na dodatek trzeba było jeszcze pojechać z dokumentami do księgowej. A teraz wystarczy kilka kliknięć w komputerze i po sprawie.