Domowe udoskonalenie odzieży

Wiele osób zastanawia się, jak w dobie powracającej mody na tzw. crafting udoskonalić swoją odzież. Wszędzie obecne są różnorakie naszywki, dodatkowe zamki błyskawiczne, dodatkowe warstwy innych od bazowego materiałów czy wariacje kolorystyczne. Osobiście najbardziej preferuję rzepy krawieckie, których kreatywne użycie może wzbogacić wygląd naszych ciuchów o elementy niespotykane w markowych przedmiotach odzieżowych. Będzie to idealny motyw każdej osoby chcącej wyróżnić się w tłumie.

Wykorzystanie rzepów w odzieży

rzepy krawieckieAby wykorzystać rzepy krawieckie w udoskonaleniu swojej odzieży, nie trzeba posiadać żadnego wyjątkowego sprzętu. Oprócz samych rzepów wystarczy w zasadzie kilka igieł i nici. Element ten można przymocować na wiele różnych sposobów, poczynając od zamontowania ich z użyciem maszyny do szycia, kończąc na zwykłym przyszyciu ich. Moją propozycją jest przyszycie ich do górnej części garderoby – w ten sposób możemy dodać kolorowe, zmienne elementy np. do koszuli czy bluzy, takie jak dodatkowe części materiału różnego od domyślnego. Oprócz tego rzepy krawieckie umożliwiają przymocowanie breloków, naszywek czy innych elementów w sposób niekonwencjonalny. Należy się zastanowić nad kombinacjami kolorystycznymi oraz funkcjonalnymi tak, żeby wzbogacić, a nie zubożyć kreację, nad którą pracujemy. Do moich osobistych faworytów należy zamocowanie rzepu tak, by przyczepić do bluzy drobne, wymienne zawieszki, które sprawiają, że ta część odzieży zaczyna przypominać kreacje rodem z lat osiemdziesiątych-dziewięćdziesiątych. Idąc dalej, polecam rzepy krawieckie przyszyć do plecaka, co sprawi, że będziemy mogli wymieniać w dowolny sposób jego dekoracje. Sam posiadam stary plecak turystyczny, który wzbogaciłem o rzepy krawieckie mogące służyć do przymocowania lekkich troków, symboli flag lub małych narzędzi. Następną rzeczą, którą można zmodernizować rzepami, są spodnie i buty. Spodnie dżinsowe można zaszyć rzepem tak, żeby kieszenie posiadały dodatkowe zamknięcie, a także aby przymocować do nich pasek. Buty, dotychczas sznurowane, również można wzbogacić rzepami, by bardziej dopasowywały się do stopy.

Jak widzicie, istnieje wiele sposobów na użycie rzepów. Każda osoba posiadająca trochę wolnego czasu i minimalne zaplecze umiejętności może pokolorować, spersonifikować swoją garderobę, która już nigdy nie będzie przypominała konwencjonalnej odzieży. Reszta leży wyłącznie w kreatywności – każdy może sprawić, że będzie wyglądał zupełnie inaczej małym nakładem pracy i kosztów.