Dostępne w sprzedaży pończochy kompresyjne

Wielu osobom borykającym się z chorobami układu krążenia specjaliści polecają pończochy kompresyjne. Są to profesjonalne produkty medyczne, które stanowią leczenia zachowawcze oraz objawowe. Nie kosztują dużo, a przynoszą pożądane skutki terapeutyczne. Są powszechnie dostępne w sklepach medycznych oraz na stronach internetowych producentów.

Zakładanie pończoch kompresyjnych

pończochy kompresyjneAby pończochy kompresyjne przyniosły pożądane skutki należy je stosować zgodnie z przeznaczeniem. Oczywiście do każdego produktu dołączona jest ulotka, w której umieszcza się opis szczegółowy, wskazania, przeciwwskazania oraz to jak należy użytkować danych produkt. Nie mniej jednak warto przed założeniem takich pończoch porozmawiać z lekarzem specjalistą, a mianowicie ustalić jak długo należy stosować taki produkt oraz co zrobić, żeby przyniósł efektywne rezultaty. W przypadku pończoch kompresyjnych należy pamiętać o tym, że zakładamy je wcześnie rano. Najlepiej przed wstaniem z łóżka w pozycji leżącej bądź siedzącej. Warto wieczorem położyć opakowanie z rajstopami na szafce przy łóżku, aby rano tuż po przebudzeniu od razu je założyć. Dlaczego rano i dlaczego przed pionizacją? A to dlatego, że w tym czasie żyły są najmniej wypełnione, a więc kompresjoterapia przynosi wymierne skutki. Pończochy są wykonane z najlepszej jakości materiałów dzięki czemu zapewniają nam komfort i wygodę podczas noszenia. Możemy wykonywać codzienne obowiązki i zapomnieć, że mamy je na nogach. Kontrolowany ucisk wspomaga nasz układ krążenia, a stylowy wygląd sprawia, że osoby z którymi na co dzień przebywamy nie są w stanie zauważyć, że nasze kończyny posiadają produkt medyczny, a nie stylową ozdobę. Dzięki temu pończochy można nosić do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi czy też na co dzień w domu. Nie sprawiają nam żadnego kłopotu, a korzyści dla naszego zdrowia są naprawdę ogromne. Wieczorem przed kąpielą ściągamy pończochy, aby na następny dzień móc nadal korzystać z ich dobrodziejstwa. Można je przeprać wodą z mydłem lub delikatnym środkiem piorącym, aby czuć się komfortowo.

Powszechnie dostępne w wielu punktach sprzedaży pończochy kompresyjne zostały stworzone z myślą o pacjentach zmagających się z chorobami układu krążenia. Są ponadczasowymi produktami, które posiadają nowoczesny design oraz przynoszą duże korzyści zdrowotne. Stanowią nie tylko leczenie objawowe, ale również zachowawcze. Świetnie sprawdzą się jako profilaktyka chorób żylnych. Co najważniejsze są dyskretne i wyglądem nie różnią się od zwykłych pończoch.