Drenaż limfatyczny w Krakowie

Zdrowie jest w życiu najważniejsze. Jednakże, wraz z upływem lat, nasz organizm się starzeje. Niestety, przynosi to różne skutki. Nierzadko zdarza się, iż powstają zastoje w przepływie limfy i innych płynów znajdujących się w naszym ciele. Wówczas, ulgę może przynieść drenaż limfatyczny. Jest to masaż, który wykonuje specjalista. Najlepszych znajdziemy w Krakowie. Warto wspomnieć, iż poszczególne uściski mogą przynieść naprawdę dobre efekty. Wiadomo, musi być on wówczas wykonywany regularnie. 

Jak przebiega drenaż limfatyczny?

drenaż limfatyczny krakówWszelkie dolegliwości bólowe powinny być niwelowane. Nie można bagatelizować żadnych niepokojących objawów, ponieważ może to doprowadzić do różnych chorób. Na świecie jest mnóstwo osób, które mają problem z prawidłowym przepływem limfy. Jest to dość powszechny problem, który jest bardzo uciążliwy. W takim przypadku, najlepiej udać się do specjalisty, który wykona drenaż limfatyczny Kraków słynie z bardzo dobrych gabinetów masażu, w których można zapisać się na taki zabieg. Jednakże, niewiele osób wie, na czym polega drenaż limfatyczny. Mianowicie, jest to rodzaj masażu uciskowego. Ma on na celu usprawnienie przepływu limfy, a co za tym idzie – korzystnie wpływa na obrzęki limfatyczne. Dzięki temu, następuje poprawa metabolizmu oraz oczyszczenie organizmu. Masaż ten polega na mechanicznym przepchnięciu limfy w kierunku węzłów chłonnych. Warto zaznaczyć, iż nie masuje się samych węzłów, jedynie ich okolice. Jest to bardzo ważny aspekt. Drenaż limfatyczny można wykonywać na wszystkich częściach ciała. Każdy z nich należy rozpocząć głaskaniem, a kończyć wyciskaniem. Oczywiście można wyróżnić pewne wyjątki, jakimi są szyja, jak i również twarz. Tamtejsze obszary są najbardziej delikatne i w tych miejscach nezh uważać. Drenaż limfatyczny musi być wykonywany w seriach zabiegów. Dopiero wtedy może przynieść długotrwałe efekty. Możemy wymienić kilka ważnych wskazań do tego zabiegu. Mianowicie są to zastoje żylne, niewydolność żylna, czy też neuropatie. Oczywiście, trzeba zwrócić szczególną uwagę również na szereg przeciwwskazań.

Obrzęki są naprawdę bardzo nieprzyjemne i uciążliwe. Ponadto, mogą utrudniać chodzenie. Dlatego też, w takich przypadkach warto udać się na zabieg drenażu limfatycznego, który wykonywany jest w wielu miastach, np. w Krakowie. Może przynieść on naprawdę spektakularne efekty, jeśli będzie wykonywany regularnie. Oczywiście, drenaż korzystnie wpłynie na regulację przepływu limfy. Naprawdę warto zapisać się na taki zabieg, jeśli mamy podobne dolegliwości.