Drony dosłownie na każdą kieszeń

Pomimo tego, że drony stały się już powszechnymi urządzeniami na skale światową, to ich temat wciąż pozostaje gorący głównie ze względu na niekończące się unowocześnienia, które potrafią na nowo zdefiniować ten gadżet. Coraz to nowsze i coraz to lepsze drony zaczynają jednocześnie być coraz tańsze dzięki czemu, coraz więcej osób może sobie na nie pozwolić.

Nowoczesne drony niewielkich rozmiarów

dron dji mavic airKiedy drony dopiero wchodziły na rynek nie mieliśmy wówczas zbyt dużego wyboru ani względem modeli, ani i ceny. To oczywiście normalne zważywszy na to, że te kilka lat temu drony stanowiły całkowitą nowość, a my dopiero odkrywaliśmy ich zalety. Dopiero z biegiem czasu producenci zaczęli udoskonalać swój sprzęt wypuszczając na ogólnoświatowy rynek modele, które coraz bardziej spełniały oczekiwania klientów. Te z kolei były różne dlatego dziś możemy naprawdę wybierać spośród ogromnej ilości dronów i to oczywiście w najróżniejszych przedziałach cenowych. Obecnie jednak największym powodzeniem cieszą się drony, które nie tylko dobrze nagrywają obraz, ale przede wszystkim są poręczne. Do takich modeli z całą pewnością należy dron dji mavic air, który po złożeniu mieści nam się w dłoni. Jego rozmiar stanowi tutaj ogromną zaletę biorąc po uwagę nowe przepisy prawne ułatwiające latanie małymi dronami. Małe drony nieprzekraczające masy 250g są uznawane w świetle prawa za zabawki co sprawia, że możemy pozwolić sobie na więcej dronowania niż w przypadku, gdybyśmy dysponowali modelem o wadze 600 gram. Nowy Mavic Air nie przekracza wagi 250g, a jednocześnie nie jest także zabawką. Jest to doskonały model przede wszystkim dla ludzi, którzy uwielbiają podróżować i chcą mieć drona zawsze pod ręką bez konieczności zabierania ze sobą ciężkich walizek w których w dodatku dron jest rozłożony na części. Mavic air doskonale zatem sprawdzi się na wypadach z przyjaciółmi, na wakacjach lub po prostu w życiu codziennym. Aplikacja za pomocą której obsługujemy ten sprzęt została zaprojektowana bardzo przejrzyście i w taki sposób, aby każda osoba mogła się szybko zorientować co i gdzie się ustawia.

Dron oczywiście posiada wiele funkcji ułatwiających całą zabawę lataniem. Począwszy od tej automatycznej, która jest najlepszą na początek gdy dopiero uczymy się swojego drona, poprzez te pozwalające uzyskać naprawdę niesamowite efekty podczas lotu, a skończywszy oczywiście na trybie manualnym, który już oddaje drona całkowicie pod kontrolę człowieka. Z bawieniem się tym trybem nie należy się jednak spieszyć zwłaszcza, gdy jesteśmy początkującymi osobami. Tryby automatyczne również pozwalają uzyskać spektakularne efekty.