Ekogroszek zamiast drewna

W naszych domach stosujemy najróżniejsze systemy grzewcze. Jednak w zdecydowanej większości przypadków jest tak, że ogrzewamy nasze domy przy użyciu ognia, który spala się w kotłach centralnego ogrzewania. W tych kotłach spalamy najczęściej węgiel lub też drewno opałowe. Nie da się jednak ukryć, że ostatnimi czasy znacznie wzrosły ceny tychże materiałów. Z tego powodu wiele osób zastanawia się nad zainwestowaniem w jakieś inne materiały opałowe, które będą tanie i jednocześnie wydajne.

Sprawdzony ekogroszek z Polski

wesoła ekogroszekOgrzewanie węglem staje się ostatnio coraz droższe. Wpływ na to w dużej mierze ma ten fakt, że zwiększa się zapotrzebowanie na węgiel i tym samym rośnie wydobycie. Ceny węgla automatycznie muszą też pójść w górę. Węgiel nie jest jednak jedynym materiałem opałowym jaki możemy zastosować w naszym domu. Świetną alternatywą może być chociażby ekogroszek. Obecnie kopalnia Wesoła ekogroszek może uznać za jeden ze swoich szablonowych produktów, które są rozpoznawane i cenione w całym kraju. Ekogroszek powstaje w zasadzie na bazie węgla. Do produkcji tego materiału opałowego stosuje się węgiel w odmianie bardzo drobnej. Taki węgiel przez bardzo długi czas był uważany wręcz za odpad i nikt kto spotykał taki węgiel na składach materiałów opałowych nie chciał tego węgla kupować. Problematyczne bywało bowiem spalanie tego węgla w tradycyjnych kotłach. Z biegiem lat zaczęto tworzyć nowoczesne kotły zasypowe z podajnikami automatycznymi. Od czasu pojawienia się takich kotłów zaczęto tworzyć ekogroszek, który idealnie się takich kotłach spala emitując tym samym bardzo dużą ilość ciepła. Ekogroszek jest produkowany z węgla, który dodatkowo poddawany jest procesom odsiarczania. Nie bez powodu w nazwie tego materiału opałowego znajduje się słowo „eko”. Podczas spalania ekogroszku nie dochodzi więc do generowania zbyt dużej ilości szkodliwych spalin, które mogłyby zatruwać otaczające nas środowisko. Ekogroszek zdecydowanie zaliczyć można do materiałów ekologicznych i najmniej szkodliwych spośród innych materiałów opałowych.

Ogólnie rzecz biorąc ekogroszek jest materiałem, który z każdym kolejnym dniem zaczyna zyskiwać coraz większą rzeszę sympatyków. Dość znaczącym czynnikiem związanym z kupowaniem ekogroszku jest jego cena. Otóż obecnie jedna tona ekogroszku może kosztować tyle ile byśmy musieli zapłacić za zaledwie połowę tony węgla. Natomiast jeśli chodzi o kwestię kaloryczności to ekogroszek w nowych odmianach praktycznie nie ustępuje miejsca węglowi czy też drewnu opałowemu.