ekologiczne wydruki na tekstyliach

Coraz więcej osób chce pomóc naszej jedynej planecie w naprawieniu jej środowiska naturalnego. Bycie eco to robienie rzeczy jak i kupowanie produktów z myślą o poprawie stanu zanieczyszczeń powietrza jak i rzek. Oprócz segregacji śmieci i wybieraniu produktów wielokrotnego użytku możemy też wspomóc Ziemię poprzez kupowanie ubrań wyprodukowanych z myślą o planecie. W sklepach warto szukać marek, które mogą poszczycić się tkaninami wyprodukowanymi bez pestycydów, które później spływają do rzek, jak i firm niewyrzucających zeszłosezonowych kolekcji do oceanu.

Ekologicznie znaczy poprawnie

ekologiczne wydruki na tekstyliachJeżeli jesteś producentem tkanin i poszukujesz firmy, która wykona nadruk na twoje obrusy, koszulki lub banery, zwróć uwagę na to, czy oferuje ekologiczne rozwiązania w swoim zakładzie. Za dużo już zanieczyszczeń wisi w powietrzu by wciąż nie zwracać uwagę na tak palący problem jak nieekologiczne zachowania dużych koncernów. Producenci produkujący ekologiczne wydruki na tekstyliach zasłużyli na pochwałę w innowacyjnym podejściu do kwestii ochrony przyrody. Wraz z rozwojem technologi można dysponować coraz nowocześniejszymi maszynami oferującymi niemal fotograficzny wydruk projektu na tekstyliach. Wielu producentów oferuje wydruki na wiele mniejszych i większych przedmiotach – od wielkogabarytowych puf po maleńkie guziki w koszulach. Mając na myśli tkaniny tekstylne myślimy o wielu rodzajach tkanin. Już teraz na rynku znajdą się firmy oferujące eko nadruki na czystej bawełnie, wiskozie czy nawet na lnie. Innowacyjny, ekologiczny druk cyfrowy jest nasycony barwami które nie spierają się tak szybko jakbyśmy się tego obawiali. Bluzka z ekologicznym nadrukiem czy maseczka z naszymi wzorami nie straci swoich kolorów po jednym praniu. Z roku na rok przybywa maszyn oferujących najnowocześniejsze maszyny drukujące i nowe sposoby na zaoszczędzenie tuszu. Stosując druk bezpośredni nie zużyjemy tyle tuszu co przy transferze sublimacyjnym a nasz wzór będzie nadal zachwycał wyrazistością kolorów. Technika ekologicznego malowania po tkaninach jest prosta – po zadrukowaniu tekstylia, by utwardzić rysunek stosuje się parę wodną. Po tych zabiegach produkt jest gotowy.

Druk cyfrowy na tkaninach jest przyszłością dla branży tekstylnej jak i meblarskiej. Sprzyja ku temu stwierdzeniu fakt, że można go wykorzystać w wielu branżach a druk jest jak najbardziej wartościowy i zachwycający. Już teraz można wybierać spośród mnogości pigmentów i rodzajów tuszy a rozwój techniki na pewno sprawi, że dodatkowych zastosowań eko wydruków na tekstyliach przybędzie.