Fachowe centrum obróbki cnc

Urządzenia projektowane pod konkretne linie produkcyjne mają zazwyczaj jedną zasadniczą wadę. Mianowicie, nie można do nich dostać absolutnie żadnych części zamiennych w razie awarii, gdyż zwykle zaprojektowane są one z myślą o dopasowaniu ich do jednego szczególnego zakładu, bez możliwości ich transportu. Tak było i w naszym przypadku, gdy maszyny kluczowe do procesu produkcji zaczęły się z czasem zużywać, co groziło awarią i zastopowaniem całego procesu produkcji.

Wysokiej jakości obróbka cnc na zamówienie

solidne centrum obróbcze cnc do metaluNie mieliśmy możliwości wykonania takowy części własnoręcznie, gdyż nie posiadaliśmy na terenie zakładu warsztatu, mającego odpowiednio wysokiej jakości narzędzia. Jedynym wyjściem było wyciągnięcie archiwalnego projektu maszyn, skopiowanie planów potrzebnych nam części i oddanie ich jako projekt do wysokiej jakości narzędziowni. Na szczęście, jednym ze stałych klientów zakładu było solidne centrum obróbcze cnc do metalu, które miało doskonałą renomę wśród swoich klientów. Zamawiali oni od nas najlepszy surowiec, więc mogliśmy mieć pewność, że wykonane zamówienie będzie równie wysokiej jakości. Projekt który przedstawiliśmy był bardzo skomplikowany, i wymagał użycia wielu różnych narzędzi i frez, by idealnie odwzorować podzespoły ujęte na planie. Materiały musiały być również dobrane odpowiednio, gdyż zastosowanie innego rodzaju metalu mogło spowodować uszkodzenie nowej części lub spadek wydajności. Po przejrzeniu projektu i planów podzespołów, pracownicy centrum bez wahania przyjęli zamówienie, wstępnie ustalając termin wykonania na dwa tygodnie. Jak na tak skomplikowane podzespoły, z dużą ilością niewielkich, aczkolwiek skomplikowanych elementów, nie był to wcale długi czas wykonania. Części, które otrzymaliśmy, można było śmiało określić jako jeszcze bardziej wytrzymałe i lepiej wykonane, niż pierwotnie używane w naszych maszynach. Duże elementy były bardzo precyzyjnie wykonane, bez absolutnie żadnych odchyleń w wymiarach ani też żadnych skaz produkcyjnych.

Małe elementy, szczególnie ruchome, były wręcz idealnie odwzorowane, choć różniły się od oryginałów lepszej jakości materiałem, dostosowanym dokładnie do obciążeń, na jakie miała być wystawiona konkretna część. Elementy były tak dobrze wykonane że instalacja ich nie sprawiła najmniejszego problemu, gdyż były idealnie wymierzone, pasując dokładnie tam, gdzie były one przeznaczone. Centrum, jako stały klient zakładu, zaproponowało bardzo dużą zniżkę do kosztu końcowego, a my bez wahania odwdzięczyliśmy się, obniżając ceny hurtowe materiałów.