Fotel kokon w twoim ogródku

Mając odrobinę trawnika na wyłączność to już dla wielu osób luksus. Jednak mając już kawałek ogródkach każdy chce, aby był on komfortowy i marzy o nowoczesnych meblach ogrodowych, które pozwolą na leniwy relaks po pracy. Jednym z takich urządzeń, które spełniają potrzeby mieszkańców domków jednorodzinnych są fotele wiszące. W szczególności kokon, który nie zajmuje wiele miejsca, jest funkcjonalny, a jego montaż jest równie prosty, co ustawienie bujanego fotela na werandzie.

Wybór fotela kokonu

fotele wiszące kokonZazwyczaj jeśli myślimy o nowoczesnych meblach ogrodowych, widzimy wygodne, technoratanowe krzesła oraz również stworzone z technoratanu fotele na niewywrotnych stelażach. Jeśli chodzi o fotele wiszące kokon najlepiej sprawdza się na niedużych przestrzeniach, tak więc bez problemu zmieści się na werandzie czy niewielkim patio. Ponadto jego forma sprawia, że z łatwością zaadaptuje się w nowym miejscu pełnym innych, nowoczesnych mebli. Niemniej fotel kokon sprawdzi się również jako element tajemniczego zakątka, gdy zostanie powieszony pod pregolą przykrytą bluszczem lub winogronem. Ważnym aspektem jest różnorodność poduszek służących do wyściełania wnętrza kokonu. Mając do wyboru kilkadziesiąt kolorów poduszek na pewno z łatwością znajdziesz pasującą do posiadanych wcześniej poduszek na krzesła czy ławki. Uniwersalność modernistycznej formy kokonu pozwoli także na przechowanie fotela w domu. Zarówno w sypialni jak i w dużym pokoju znajdzie się niewykorzystany, cichy kąt w którym można ustawić stelaż i zawiesić siedzisko, które stanie się ulubionym miejscem do wypijania kawy w leniwe, niedzielne poranki. Warto wówczas dobrać pled pasujący do wystroju pokoju, który zawsze będzie pod ręką aby osłonić nogi podczas chłodnych dni. Przed przeniesieniem fotela z werandy trzeba porządnie go wyczyścić. Zazwyczaj sprawdzi się w tym zadaniu wąż ogrodowy oraz miska z delikatnym płynem do naczyń i gąbka. Wystarczy namydlić, spłukać, a następnie dokładnie osuszyć mebel, by dobrze zaadaptował się do zimowania we wnętrzu domu.

Mając do dyspozycji więcej przestrzeni warto też rozważyć zakup fotela kuli, który jest obszerniejszy, ale pozwala na odłożenie z boku książki, gdy czytanie znudzi, a użytkownik chciałby po prostu odpocząć. Natomiast dla osób ceniących sobie materiałowe rozwiązania dobrym pomysłem będzie zamontowanie w ogrodzie fotela hamaka, który zapewnia komfort poprzez dopasowanie się do ciała. a bardzo często posiada wygodną poduszkę oraz ozdobne frędzle nadając mu romantycznego charakteru, idealnego do zakątków w stylu boho.