Gdzie udać się na spływ?

Któż z nas od czasu do czasu nie potrzebuje chwili dla siebie, by odpocząć, zająć się swoimi sprawami, oddać pasjom czy spotkać z bliskimi? W bieganinie codziennego dnia często nie możemy dobrze wypocząć, spędzić czasy z bliskimi, pójść na spacer czy pobiegać w parku. Okres wakacji jest dla nas okazją, by zmienić ten stan rzeczy. Wielu z nas decyduje się wówczas na wzięcie kilku dni wolnego i urlopowy wyjazd w jakieś urokliwe miejsce.

Spływ kajakowy pomysłem na urlop

spływ łupawąPolska to kraj niezwykle atrakcyjny turystycznie. Dzięki dużemu zróżnicowaniu krajobrazowemu, bogatej kulturze i ciekawej historii jest on chętnie zwiedzany przez naszych rodaków, a także gości z zagranicy. W Polsce każdy może wypoczywać tak, jak lubi najbardziej – opalając się na słonecznej plaży Bałtyku, wędrując tatrzańskimi szlakami lub podziwiając piękno jezior, rzek i lasów. Jeśli chcielibyśmy udać się w urokliwe miejsce, gdzie możemy wypocząć bez nadmiaru turystów, warto wziąć pod lupę północ naszego kraju. Pomorze jest regionem ciekawym i bardzo zróżnicowanym, który warto poznać nieco bliżej. Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością chętnie wybiorą się na spływ Łupawą. To stosunkowo niedługa rzeka o spokojnym nurcie, idealnym dla miłośników rekreacyjnego wiosłowania. Kajaki możemy wypożyczyć w wielu punktach, w których dostaniemy też kamizelki ratunkowe i uzyskamy kilka cennych rad. Ważne jest, by nie lekceważyć kapoków – załóżmy je, nawet gdy wydaje nam się, że umiemy bardzo dobrze pływać. Na rzece może się wydarzyć wiele nieprzewidzianych sytuacji, a kamizelka pozwoli utrzymać się na powierzchni aż do przybycia pomocy. Pamiętajmy też, że jeśli płyniemy całą grupą, małe dzieci powinny zawsze znajdować się pod opieką dorosłych. Spływ Łupawą to wspaniała przygoda, która pozwoli nam lepiej poznać cały region i przyjrzeć się naturalnemu pięknu przyrody. Warto zabawić się w obserwatorów – kto wie, może uda nam się wypatrzeć ciekawe gatunki roślin i zwierząt? Nie musimy też obawiać się, że nie poradzimy sobie z wiosłowaniem – Łupawa to rzeka o stosunkowo spokojnym nurcie, idealnym dla początkujących.

Wakacje to czas zasłużonego odpoczynku od zawodowych obowiązków. W trakcie letnich miesięcy chętnie oddajemy się ulubionym aktywnościom i spędzamy czas z najbliższymi. Z pewnością warto wybrać się na urlop na północ Polski i wziąć udział w spływie rzeką Łupawą. Będziemy oczarowani jej pięknem i licznymi gatunkami roślin i zwierząt, jakie spotkamy po drodze. To przygoda dla całej rodziny i możliwość świetnej zabawy.