Gdzie w Warszawie odzyskam dane z pendrive?

Kilka tygodni temu wróciliśmy z mężem z dwutygodniowych wakacji. Oboje jesteśmy fotografami z pasji, dlatego podczas naszej podróży robiliśmy bardzo dużo zdjęć. Podczas wakacji do dyspozycji mieliśmy aparat fotograficzny z dość pojemną kartą pamięci. Po powrocie do domu od razu zgraliśmy zdjęcia z niej na pendrive, tak aby aparat móc wykorzystać do robienia kolejnych zdjęć. W ostatni piątek chcieliśmy obejrzeć zdjęcia z naszej podróży i ze zdziwieniem odkryliśmy, że nasz pendrive jest uszkodzony i nie działa.

Udało się odzyskać dane z uszkodzonego pendrive

odzyskiwanie danych z uszkodzonych pendrive WarszawaNie wiedzieliśmy w czym rzecz, ponieważ zdjęcia niby znajdowały się na pendrive, ale w żaden sposób nie dało się ich rozczytać. Mąż ściągnął nawet jakiś program komputerowy do odczytywania danych z uszkodzonych pendrive i innych nośników pamięci, ale niczego nie wskórał. Uznaliśmy, że najlepiej będzie oddać pendrive do naprawy jakimś rzetelnym i renomowanym serwisie komputerowym. Do tej pory nigdy nie mieliśmy takiego problemu z elektroniką, dlatego nie znaliśmy żadnego dobrego miejsca w okolicy, do takich napraw. Poszukiwania odpowiedniego serwisu rozpoczęliśmy od internetu. Wpisaliśmy w wyszukiwarkę frazę: odzyskiwanie danych z uszkodzonych pendrive Warszawa, i zaczęliśmy przeglądać wyniki. Bez problemu udało mi się znaleźć polecany serwis komputerowy z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Klienci chwalili go za profesjonalne podejście do klienta, szybki czas naprawy wraz z gwarancją na wykonaną usługę oraz niskie, przystępne ceny za usługi. Od razu po weekendzie zdecydowaliśmy się tam udać. Serwis znajdował się w samym centrum Warszawy, dlatego nie mieliśmy problemów z tym, żeby tam dotrzeć. Na miejscu dowiedzieliśmy się, że uszkodzona jest kość pamięci pendrive, dlatego zwykłe programy do odzyskiwania danych nie dały rady odczytać zdjęć na pendrive. Jednakże w serwisie szybko znaleźli na to sposób. Dzięki wykorzystaniu metody chip off udało im się wylutować kość pamięci i ją oczytać za pomocą specjalnego algorytmu.

Mimo iż była to dość skomplikowane za usługę nie zapłaciliśmy zbyt wygórowanej ceny, a naprawiony pendrive wraz ze zdjęciami, które teraz dało się już odczytać mogliśmy odebrać już na następny dzień. Byłem bardzo zadowolony z tego, że udało się to tak łatwo i szybko naprawić. Teraz mogliśmy już cieszyć się zdjęciami z naszej podróży. Sam też dowiedziałem się w jaki sposób i za pomocą jakiego oprogramowania najlepiej odzyskać dane z pendrive, który nie ma tak dobrze zabezpieczonej kości pamięci.