Herbaty w zestawie pakowane w estetyczne skrzynki

Chodzenie na spacer do centrum handlowego nigdy nie należało do moich ulubionych zajęć choć kilka razy zdarzyło mi się tak właśnie bez celu spacerować. Przeważnie wiązało się to nieplanowanymi i nie zawsze przemyślanymi wydatkami co dodatkowo utwierdzało mnie w przekonaniu, że nigdy przenigdy nie powinnam tego powtarzać. Jednak jeden z takich spacerów zaowocował niespodziewanym odkryciem.

Drewniana skrzyneczka z zestawem herbat idealnym prezentem

zestaw herbat w skrzynce drewnianejZupełnie przez przypadek, w rzadko przeze mnie odwiedzanej części kompleksu handlowego, odkryłam zupełnie niebywały sklep z herbatami. Poza nieskończoną mnogością herbat z całego świata, można w nim było kupić przepiękne puszki na herbatę oraz dodatki do herbat a co najważniejsze, można było spróbować jednej z herbat na miejscu. Na niewielkim stoliku stał duży dzbanek ze świeżo zaparzonym suszem, którego wspaniały aromat rozchodził się po całym sklepie. Samo pomieszczenie przypominało nieco przedwojenne sklepy z drewnianymi regałami, na których stały niezliczone ilości szklanych słoików różnej wielkości i przeznaczenia. Herbaty stały w dużych słojach, które pięknie pokazywały różnorodność kolorów i suszu. Szczególnie efektownie wyglądały te z dodatkami kwiatów i owoców. W mniejszych słoiczkach stały suszone owoce i zioła oraz przyprawy, takie jak imbir czy cynamon. W najmniejszych słoiczkach znajdowały się domowe konfitury, które można dodawać do herbaty. Całe pomieszczenie utrzymane było w stonowanej herbacianej kolorystyce, w której dominowały pastelowe róże, żółcie i jasne brązy. Od samego wejścia wiedziałam, że szybko stamtąd nie wyjdę i na pewno nie z pustymi rękoma. Nie było mowy, żeby mnie nie skusiła biała herbata z jaśminem czy zielona z pomarańczą. Kiedy zastanawiałam się nad wyborem kolejnej pachnącej mieszanki, wpadł mi w oko estetycznie zapakowany zestaw herbat w skrzynce drewnianej. Natychmiast przypomniałam sobie, że jeszcze kilka dni wcześniej szukałam niezobowiązującego prezentu dla koleżanki. Zestaw zawierał cztery rodzaje herbat zapakowanych w niewielkie celofanowe torebki. Takie zestawy można było samemu dowolnie skomponować lub zamówić, na przykład jako prezent od firmy dla klientów.

Drewniana skrzyneczka, zamykana klamrą w kolorze ciemnego złota, wykonana była z ciemnego drewna. Całość przewiązana szeroką wstążką i ozdobiona lawendową gałązką tworzyła idealny prezent na każdą okazję. Zestaw był w bardzo przyzwoitej cenie ale przede wszystkim cudnie się prezentował. Od tamtego czasu jestem stałą klientką sklepu, gdzie zaopatruję w herbaty nie tylko swoją rodzinę ale również znajomych i przyjaciół.