Idealny puder do twarzy

Według statystyk, ponad połowa kobiet nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia od wykonania makijażu. Większość z nas wybiera tusz do rzęs jako podstawę. Poza tym odpowiedni podkład także jest bardzo ważny. Należałam do tego grona malujących się kobiet, jednak nie miałam w tym zbyt dużego doświadczenia. Malowałam się tak, jak się nauczyłam i nie przejmowałam się zasadami makijażu. Jednak nie byłam jakoś bardzo zadowolona ze swojego wyglądu.

Zachwyt nad pudrem rozświetlającym

polecany puder do twarzyKiedy oglądałam zdjęcia kobiet profesjonalnie pomalowanych, zazdrościłam, że sama nie wyglądam tak jak one. Moja twarz zawsze była albo za sucha, albo szara i zmęczona. Mój podkład był trwały i w tej kwestii się spisywał, ale strasznie matowił twarz i nie wyglądało to estetycznie. Zaczęłam więc szukać rozwiązań, ponieważ chciałam poprawić coś w moim wyglądzie. Poszukałam informacji na różnych forach internetowych i kobiety twierdziły, że w takich przypadkach jak mój, niezbędne jest rozświetlanie. W tym celu zakupiłam polecany puder do twarzy o właściwościach rozświetlających. Zależało mi na tym, żeby był trwały i dobrze działał. Nie chciałam jednak, żeby zaraz cała twarz zmieniła mi się w błyszczącą taflę, dlatego długo szukałam odpowiedniego produktu. Opierając się na opiniach wizażystek, zdecydowałam się na specjalny puder do mojego typu cery. Zamówiłam go przez internet, ponieważ w mojej małej miejscowości nie można było dostać takich luksusowych produktów, tylko same podstawowe podkłady i jakiś puder matujący, z którym źle mi się współpracowało. Kiedy mój rozświetlający puder już do mnie dotarł, zauważyłam, że pięknie mi go zapakowano. Po otwarciu zwróciłam uwagę na jego staranne wykończenie i delikatny, subtelny zapach. Od razu chciałam go wypróbować, jednak nie wiedziałam jak go aplikować. Znalazłam więc filmy instruktażowe pomagające w wykonaniu makijażu. Pewna blogerka udzielała porad w jaki sposób aplikować puder, żeby twarz wyglądała nieskazitelnie.

Kiedy już nauczyłam się odpowiednio aplikować puder, zauważyłam, że moja twarz nabrała teraz zupełnie innego wyglądu. Byłą rześka i promienna, delikatnie się błyszczała, ale w kontrolowanych przeze mnie miejscach. Puder sprawdzał się przez cały dzień, bardzo dobrze utrzymywał się na mojej skórze. Tego własnie brakowało mi w moim makijażu. Teraz tak wciągnęło mnie malowanie, że myślę nawet o jakimś profesjonalnym kursie wizażu, żeby pogłębić moją wiedzę kosmetyczną. Może nauczę się też konturować pudrami, bo to teraz takie modne, ponieważ wyszczupla twarz.