Izolacje natryskowe pianką PUR

Budowa domu to kwestia bardzo złożona. Każdy kto kiedyś zdecydował się na ten krok doskonale wie o jak wielu rzeczach należy pamiętać żeby efekt końcowy był satysfakcjonujący. Szczególnie warto zwrócić uwagę na kwestię dotyczącą ocieplania. Budynki pozbawione warstw termoizolacyjnych bardzo trudno ogrzać a dodatkowo istnieje poważne ryzyko występowania wilgoci. Od jakiegoś czasu ocieplanie jest realizowane przy użyciu pianki poliuretanowej, która skutecznie zastępuje styropian. 

Ocieplanie budynków pianką 

izolacje poddasza pianką purŚciany budynków z zewnątrz najczęściej ociepla się przy użyciu styropianu. Przynajmniej tak bywało jeszcze do niedawna. Z biegiem lat zaczęto ściany ocieplać również innymi ciekawymi materiałami, których skuteczność w zatrzymywaniu ciepła jest zadziwiająca. Jednym z materiałów zasługujących na szczególną uwagę jest pianka poliuretanowa. Materiał ten początkowo stosowany był jako wypełniacz w branży produkcyjnej. Jednak ktoś kiedyś dostrzegł, że ta pianka świetnie zatrzymuje ciepło. Od tego czasu piana poliuretanowa jest niezwykle często używana do ocieplania. Obecnie wyróżnić możemy dwa rodzaje pianki używanej do ocieplania poddaszy. Są to pianki otwarto oraz zamkniętokomórkowe. Jeśli chodzi o kwestię jaką są izolacje poddasza pianką PUR to do tego typu zadań obecnie najczęściej wykorzystuje się drugą z wymienionych opcji. Pianka ta jest w stanie skutecznie przepuszczać parę wodną więc jest to bardzo dobry materiał do izolowania w miejscach gdzie materiał budowlany musi oddychać. Na poddaszu piankę można nakładać zarówno na podłodze jak też na ściankach. Dzięki temu, że nowe wersje pianki PUR świetnie przylegają do różnych powierzchni to możliwe jest nakładanie pianki na wewnętrzną stronę dachów. Cienka warstwa pianki może już nawet świetnie się sprawdzać. Po uwolnieniu z urządzenia wykorzystywanego do ocieplania pianka zaczyna bardzo mocno się rozprężać. Może ona zwiększyć swoją objętość nawet stukrotnie. Wówczas tworzy się więc jednolita i bardzo skuteczna warstwa izolacyjna. 

Ogólnie rzecz biorąc pianka PUR to doskonały materiał jaki można używać do ocieplania zarówno wnętrza budynków jak i ich zewnętrznej strony. Warto też wspomnieć o tym, że pianka poliuretanowa jest materiałem niezwykle lekkim. Z tego właśnie powodu możliwe jest bezproblemowe nakładanie pianki poliuretanowej na elementach domów kanadyjskich czy też szkieletowych. Piana używana do ocieplania domów jest również materiałem niepalnym co ma ogromne znaczenie w przypadku nakładania jej w pobliżu przewodów kominowych.