Jak dojechać z Polski do Holandii?

 

Wielu Polaków wyjeżdża do Holandii w celach zarobkowych i turystycznych. Nazywana jest Krajem kwitnących tulipanów i wiatraków, zresztą nie bez przyczyny. Część ludzi wyjeżdża do Holandii, żeby spróbować czegoś co w Polsce jest surowo zakazane i chronione przez prawo, czyli posiadanie i palenie marihuany. Jak wiemy Holandia wiele lat temu zalegalizowała tą roślinę a na jej terenie jest wiele tak zwanych coffee shopów, w których można ją zakupić legalnie. Jakie atrakcje turystyczne czekają nas w Holandii? Czy najlepiej i najtaniej do niej dojechać?

Województwo Lubelskie a przejazdy do Holandii

busy holandia polska lubelskieW odpowiedzi na pierwsze pytanie, Holandia jest państwem turystycznym, każdego roku przyjeżdża do niej 16 mln ludzi. Jednym z głównych atrakcji jest Muzem, które znajduję się w Amsterdamie a nosi nazwę Rijkmusemu. Bardzo znane i bogate muzeum, które posiada dzieła słynnych artystów takich jak Rembrandt czy Vermeer. Według zwiedzających warto również pojechać do Staphorst. Jest to protestancka wioska, w której nadal mieszkają mieszkańcy w stroju rodem z XVIII wieku, i prowadzą tam bardzo ciekawe, beztroskie życie. Jeżeli jesteśmy miłośnikami kwiatów, nie możemy nie zajrzeć do Keukenhof. Co roki sadzi się tam 7 milionów cebulek kwiatowych przeróżnych rodzajów. Dla miłośników przyrody idealnym miejsce będzie Narodowy Park De Hoge Veluwe. Jest to park narodowy o wielkości 5400 ha lasów, torfowisk i wrzosowisk. Można tam napotkać dziki, jelenie czy nawet muflony a w samym centrum parku znajduje się ogromne muzeum sztuki. Te i wiele wiele więcej atrakcji możemy zobaczyć w Holandii, za naprawdę niedużą cenę. Czas na drugie pytanie, a więc jak najlepiej i najtaniej dostać się do tego pięknego miejsca. Niewątpliwie, jeżeli chcemy wydać najmniej pieniędzy na przejazd, musimy skorzystać z busów jadących bezpośrednio z Polski do Holandii. Wiele busów jedzie z województwa lubelskiego. Najłatwiej będzie jak wpiszemy w przeglądarce frazę: busy Holandia Polska z woj. Lubelskiego. Wyświetlą nam się oferty przewoźników i ich numery kontaktowe. Bez problemu możemy wybrać odpowiedni bus, który cenowo i czasowo będzie pasował do naszych indywidualnych potrzeb.

Zanim jednak wybierzemy się w tą ciekawą i dziką podróż, pamiętać musimy o kilku niezbędnych rzeczach. Oprócz rzeczy codziennych, takich chociażby jak parasol chroniący nas w deszczowe dni, musimy zamienić nasze pieniądze na euro, bo właśnie taka waluta panuje w Holandii. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest wykupienie zagranicznego ubezpieczenia. Jeżeli tego nie zrobić, a trafimy do szpitala, poniesiemy olbrzymie koszty leczenia liczone właśnie w walucie euro.