Jak najlepiej wyczyścić kanapę?

Od kilku lat zajmuję się profesjonalnym czyszczeniem tapicerek meblowych różnego typu. W kręgu moich zainteresowań znajdują się zarówno nowoczesne sprzęty, jak i antyki nierzadko obszywane starymi, ale pięknymi materiałami. Początkowo zamiłowanie do prania foteli i kanap rozwijałam we własnym domu oraz w mieszkaniach bliskich mi osób i sąsiadów. Kiedy wszyscy zaczęli mi powtarzać, że znam się na rzeczy i robię to profesjonalnie, postanowiłam założyć własną działalność, wskutek czego porzuciłam dotychczasowe miejsce pracy.

Moje wskazówki dotyczące czyszczenia kanap

czyszczenie kanapyNajczęściej moja firma jest wzywana do prania różnego rodzaju kanap. Oczywiście z czyszczeniem takich mebli możemy spróbować poradzić sobie samodzielnie, jednak warto wcześniej odpowiednio się przygotować i zdobyć pewne wiadomości na ten temat. Nie każdy detergent nadaje się do każdej powierzchni. Podstawą jest zatem bardzo dokładne dobieranie preparatów piorących do tkanin, z którymi przychodzi nam się zetknąć. Istnieją wprawdzie pewne płyny i granulki o dość uniwersalnych składach, jednak zazwyczaj nie usuwają one zbyt wielu zanieczyszczeń. Osobiście polecam korzystać ze sprawdzonych sklepów z chemią gospodarczą, w których pracują dobrze przygotowani sprzedawcy, mogący nam doradzić zakup odpowiednich preparatów. Pamiętajmy także o tym, że posiadanie nawet najlepszego środka piorącego to nie wszystko. Często potrzebny jest także specjalistyczny sprzęt czyszczący, który pozwala wnikać aktywnej pianie detergentów do wnętrza tkanin w taki sposób, aby likwidować większość plam. Najważniejsza w procesie czyszczenia tapicerek jest jednak… wiedza, którą zdobywa się poprzez doświadczenie. Często sami nie potrafimy sobie dostatecznie poradzić z wypraniem tapicerki meblowej, ponieważ jest to proces kilkuetapowy, do którego trzeba się solidnie przygotować. W takich przypadkach warto sięgnąć po pomoc profesjonalistów, dla których czyszczenie kanapy jest sposobem na zarobkowanie. Z pewnością wynajęcie firmy zajmującej się praniem tapicerek będzie mniej kosztowne od zakupu nowych mebli.

Każdej osobie, która nie czuje się na siłach, aby samodzielnie wyprać tapicerowane meble, szczerze polecam wynajęcie firmy zajmującej się świadczeniem takiej usługi. Profesjonalne odkurzanie i mycie kanap oraz foteli pozwoli nam dłużej się nimi cieszyć, gdyż po takich zabiegach będą one wyglądały niczym nowe. Przedsiębiorstwa zajmujące się czyszczeniem mebli posiadają zarówno specjalistyczne odkurzacze i myjki ciśnieniowe, jak także różnorakie środki piorące, których używają w zależności od rodzaju plam, których chcą się pozbyć.