Jak postanowiłem wynająć umeblowany pokój

Mieszkam w Toruniu od bardzo dawna, nieźle zarabiam i dzięki temu mogłem sobie pozwolić na to, aby kupić dom na przedmieściach tego miasta. jak postanowiłem, tak zrobiłem, tylko co zrobić z dużym mieszkaniem w centrum? Miałem kilka rozwiązań: albo wynajmę je albo mieszkanie po prostu sprzedam. przyznam szczerze, że szkoda jest mi go sprzedawać, bo może w przyszłości moje dzieci będą mogły z niego skorzystać. Postawiłem więc na wynajem, a że mieszkanie jest blisko uczelni, wynajmę je studentom. W końcu przyda się stała gotówka.

Umeblowane pokoje tylko dla studentek

umeblowane pokoje dla studentów blisko umkDlaczego nie chcę wynajmować rodzinom? Ponieważ rodziny chcą zwykle mieszkać na stałe, trudniej jest również z ich ewentualną eksmisją w przypadku posiadania dzieci. Dzieci również niszczą ściany i meble, nie mówiąc o zwierzętach. Dałem więc ogłoszenie w internecie o treści „umeblowane pokoje dla studentów blisko UMK„. W ogłoszeniu dokładnie opisałem stan mieszkania, koszt wynajmu i czynsz. Oprócz tego zrobiłem zdjęcia i wstawiłem je w treść ogłoszenia. Z uwagi na fakt, że cena wynajmu jest stosunkowo niska, z kolei w mieszkaniu znajdują się aż cztery pokoje, zgłosiło się do mnie bardzo wielu studentów, którzy byli zainteresowani ofertą wynajmu. Nie myślałem, że będzie aż tak duże zainteresowanie. Problem tylko polegał na tym, kogo wybrać. Zechciałem więc spotkać się ze wszystkimi w jednym dniu. Poumawiałem ludzi na konkretne godziny i zrobiłem tak zwany casting na lokatorów. Najbardziej spodobały mi się dziewczyny, studentki prawa, które zapragnęły wynająć pokój niedaleko Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zależało im na szybkim wynajmie, bo chciały mieć spokój, aby móc się przygotowywać do sesji. Stwierdziłem więc, że spokojne lokatorki prawa będą najlepszą opcją. Nie sądzę, aby takie dziewczyny zdemolowały mieszkanie czy nawet robiły głośne imprezy. Z uwagi na fakt, że ich rodzice to prawnicy, wiem, że będą regularnie płacić rachunki oraz czynsz. Nie mogłem więc lepiej trafić.

Dziewczyny do dnia dzisiejszego wynajmują moje mieszkanie. Umeblowane pokoje są zawsze w czystym stanie, widać że dbają o mieszkanie i nie ma z nimi żadnych problemów. Cieszę się, że mogłem wynająć mieszkanie tak spokojnym i uczciwym osobom. To jest bardzo ważne – zaufanie właśnie. Studentki od razu je we mnie wzbudziły i intuicja mnie nie myliła. Żadne z mebli nie uległo dewastacji, pokoje są zawsze czyste i zadbane a więc czego chcieć więcej? Mogę być spokojny o moje mieszkanie w Toruniu blisko uczelni wyższej.