Jak wybrać świetlówkę uvb do terrarium?

Wszyscy posiadacze zwierząt egzotycznych, takich ja węże, pająki, żółwie czy jaszczurki muszą sobie zdawać sprawę z tego, że takie zwierzęta powinny mieć zapewnione warunki najbardziej zbliżone do tych naturalnych. Nie tylko muszą mieć zapewniony odpowiedni pokarm, którą żywią się na wolności, ale także temperaturę i oświetlenie, które występuje w ich naturalnym środowisku. Przy aranżacji danego terrarium musimy zatem pomyśleć także o zainstalowaniu świetlówek uvb. 

Czemu służy oświetlenie w terrarium?

świetlówki uvb do terrariumOsoby szczególnie zafascynowane domową hodowlą egzotycznych stworzeń, na uwadze powinny mieć dobro hodowanych zwierząt. Zorganizowanie dobrej przestrzeni do życia i rozwoju naszego pupila to nie lada przedsięwzięcie. Naturalnie żyją one w odpowiednim dla siebie klimacie, do którego przystosowały się przez miliony lat poprzez proces ewolucji. W terrarium powinny mieć zapewnione warunki najbardziej zbliżone do tych, które występują w ich naturalnym środowisku. Wszystko to po, by nasze zwierzęta nie stały się osowiałe i prawidłowo się rozwijały. Musimy pamiętać o tym, że nasze terrarium nie może być ogrzewane lampką i jednocześnie stać blisko okna – w ten sposób ta przestrzeń stanie się zbyt gorąca dla naszego zwierzęcia. Z kolei brak oświetlenia jest bardzo niewskazany. Profesjonalnie zaprojektowane terrarium powinno posiadać, nie tylko przestrzeń dla naszego gada czy płaza, ale także ogrzewanie i oświetlenie. Do ogrzewania miejsca bytowania zwierzęcia posłużą specjalne świetlówki uvb do terrarium. Są one dostępne w różnych parametrach i mają różna moc. Wybierając świetlówkę musimy jej moc dopasować do danego gatunku zwierzęcia. Świetlówki o mocy 12 watt będą odpowiednie dla innych zwierząt, niż te świecące z mocą 26 watt. Take świetlówki emitują światło uvb, które wskazane jest do hodowli zwierząt w terrarium. Dzięki niemu w organizmie zwierzęcia produkowana jest witamina D, która jest niezbędna do jego prawidłowego rozwoju. Zapobiega to z kolei rozwojowi chorób zwierzęcia. Dzięki prawidłowemu oświetleniu nasz pupil będzie w stanie zobaczyć karmę, którą go karmimy bądź zdobycz, którą mu podkładamy, by samodzielnie ją upolować. Warto zwrócić się do profesjonalnego sklepu, oferującego artykuły związane z hodowlą zwierząt, po to by doradzono nam jakie urządzenia oświetleniowe nadadzą się do naszego terrarium, jak i będą najkorzystniej wpływać rozwój stworzenia. 

Zarówno przy hodowli gadów, jak i płazów, niezbędnym elementem staje się kupno terrarium. Ma ono być domem dla naszego zwierzęcia, w którym panują najbardziej sprzyjające mu warunki. Takie terrarium trzeba zaopatrzyć w odpowiednie ogrzewanie i oświetlenie, dlatego trzeba kupić specjalną świetlówkę emitującą światło uvb, do naszego terrarium. Taką świetlówkę dobiera się w zależności od hodowanego zwierzęcia.