Jak zacząć importować towary z krajów azjatyckich?

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zdecydowanie zmalała ilość nowo otwieranych w naszym kraju firm. Jest tylko jedna przyczyna takiego stanu rzeczy – ciągnąca się od tego czasu pandemia covid19, która zmieniła w naszym kraju nastroje potencjalnych przedsiębiorców. Firmy, które dzisiaj otwierają się w Polsce, działają głównie w branży e-commerce, czyli sprzedając przez internet. Zmiana profilu działalności polskich przedsiębiorców podyktowana została zmianami w przyzwyczajeniach Polaków. Zaczęliśmy do maksimum wykorzystywać kanały internetowe do robienia zakupów.

W imporcie chińskich towarów pomogą pośrednicy

eksport i import z azjiPewne jest też to, że żaden sklep internetowy nie utrzyma się na rynku, jeśli nie dostarczy swoim klientom towarów naprawdę tanich, ale jednocześnie solidnych. Panująca obecnie drożyzna sprawiła, że Polacy zaczęli dwa razy liczyć każdą złotówkę. Konsumenci nie kupują już w galeriach handlowych, bo wygodniej zrobić zakupy w internecie. Każdy chciałby te zakupy zrobić jak najtaniej. A sprzedawcy muszą zdobyć jak najtańszy towar, żeby móc go tanio sprzedać, ale jednocześnie jak najwięcej na tym zarobić. Taki model biznesowy możliwy jest tylko i wyłącznie wtedy, gdy towary importuje się z krajów azjatyckich. Nie ukrywajmy, ale na produktach wyprodukowanych w kraju raczej nie zarobimy. A towar o tej samej jakości, ale wyprodukowany w Chinach, można mieć za ułamek wartości polskich odpowiedników. Jeśli ktoś chciałby zacząć sprzedawać w internecie towary z Chin to może skorzystać z usług firm pośredniczących i ułatwiających eksport i import z Azji. Jest wiele firm doradczych, które specjalizują się w ściąganiu różnego rodzaju towarów na zamówienie. Nie trzeba znać się na produktach, dostawcach czy cłach – to wszystko załatwią za nas profesjonalni doradcy. Jeśli będzie trzeba to taki wyspecjalizowany w imporcie z Azji doradca może z nami nawet polecieć do Chin czy innego kraju i pomóc nam w negocjowaniu jak najkorzystniejszych kontraktów na import towarów.

Każda nowo otwarta firma, która będzie sprzedawać przez internet, jest tworem przemyślanym na wszystkie możliwe strony. Każdy nowy przedsiębiorca wie, że tajemnicą sukcesu jest dzisiaj import towarów z Azji. Nie ma innego sposobu na to, żeby zaoferować klientom towary o dobrej jakości, ale w rozsądnej cenie. Dzisiaj klienci nie kupią markowych ubrań, bo za cenę jednego mogą mieć skompletowaną całą garderobę. Trzeba tylko wiedzieć co importować i za ile. A w tym pomogą pracownicy firm doradczych wyspecjalizowanych w imporcie azjatyckich towarów.