Jak zamówić niedrogą statuetkę?

Nauczanie innych ludzi zawsze było rzeczą, w której byłam całkiem dobra. Już w liceum, kiedy szukałam sposobu na dodatkowy zarobek, uznałam, że udzielanie korepetycji z matematyki lub języka angielskiego będzie jednym z lepszych rozwiązań. Wywiesiłam na różnych tablicach ogłoszeń kilka plakatów, a także zamieściłam swoją ofertę w Internecie. Na początku myślałam, że nikt nie zadzwoni pod podany numer, ale okazało się, że było kilka chętnych osób. Niektórych nawet kojarzyłam ze swojej szkoły.

Do czego przydają się statuetki?

niedroga statuetka na zamówienieKiedy zobaczyłam, że bardzo dobrze bawię się podczas udzielania innym ludziom korepetycji, pomyślałam, że może sprawdziłabym się jako nauczycielka. Miałam w głowie dużo różnych pomysłów na szybsze zapamiętywanie niektórych regułek albo słówek, umiałam też w prosty sposób wytłumaczyć nawet najbardziej zawiłe zagadnienia, co wiele osób sobie chwaliło. Mimo to największą radość sprawiało mi nauczanie dzieci — lubiłam patrzeć, jak robią postępy i jak się z nich cieszą. Z tego powodu postanowiłam studiować pedagogikę. Początkowo nie było mi zbyt łatwo, ponieważ musiałam przeprowadzić się do innego miasta, ale dzięki samodyscyplinie miałam w większości dobre oceny. Dzięki temu nie miałam też zbyt dużych problemów ze znalezieniem pracy w szkole podstawowej. Trafiłam na niezwykle sympatyczną klasę mniejszych dzieci, które jednak nie były zbyt zainteresowane nauką. Miały mnóstwo pytań i interesowały się wszystkim, co działo się wokół nich przez co często nie mogły się skupić na lekcji. Długo zastanawiałam się, co mogę zrobić, żeby zaangażować je do nauki, aż w końcu na myśl przyszła mi niedroga statuetka na zamówienie. Uznałam, że zorganizuję konkurs na najlepszego ucznia — kto będzie się bardzo dobrze zachowywał przez cały semestr i uzyska świetne oceny, zostanie dodatkowo wyróżniony. Pamiętam, że choć ten pomysł bardzo mi się podobał, to musiałam włożyć sporo czasu w jego realizację. Pierwszym krokiem było stworzenie odpowiedniego projektu statuetek. Chciałam, żeby wyglądały naprawdę wyjątkowo, dlatego często konsultowałam się ze znajomymi i innymi nauczycielami, by zapytać ich o opinię. W końcu po wielu poprawkach udało mi się stworzyć odpowiedni wzór i zaczęłam szukać firmy, która mogłaby się podjąć produkcji. Kierowałam się przede wszystkim komentarzami innych klientów oraz przykładowymi zdjęciami. Bardzo ważny był także dla mnie szybki termin realizacji, ponieważ nie chciałam zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę i martwiłam się, czy nie będzie konieczne wprowadzenie jakichś zmian. Początkowo bałam się też, że dzieci nie będą zainteresowane tego typu rywalizacją, ale okazało się, że przez cały semestr bardzo ciężko pracowały, by zdobyć obiecaną statuetkę. Cała klasa miała dużo lepsze oceny niż wcześniej, dlatego postanowiłam, że dzieci, którym nie udało się dostać na podium, także otrzymają ode mnie niewielkie upominki.

Praca nauczyciela pozwoliła mi się spełnić zawodowo i rozwinąć swoje pasje. Dzięki niej nauczyłam się cierpliwości oraz wyjątkowej systematyczności. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że bardzo cieszę się z faktu, że mogłam popracować w szkole i uczyć mniejsze dzieci. Czuję, że odpowiednio przygotowałam je do wyzwań, jakie przyniesie im w przyszłości życie, a także przekazałam przydatną wiedzę, z której będą korzystać przez długie lata. Myślę, że moi uczniowie także byli zadowoleni z zajęć ze mną, na dowód czego dostałam mnóstwo pięknych laurek.