Jak zaprojektować hotel?

 

Od dziecka fascynowały mnie budynki i historia ich powstawania. Zdumiewało mnie to, jak człowiek, taka krucha istota, może tworzyć na przykład drapacze chmur lub wielkie biurowce. Im byłam starsza, tym bardziej czułam, że chcę zostać architektem. Ostatecznie ukończyłam studia architektury i urbanistyki i po kilku latach nabierania doświadczenia w pracy na etacie, założyłam swoje własne biuro projektowe. Początkowo przyjmowaliśmy wszystkie zlecenia. Z czasem, jednak, zaczęłam podwyższać sobie poprzeczkę. 

Projektowanie hotelu jest ciekawym wyzwaniem

ciekawe projekty hoteli nowoczesnychFakt, że jestem obecnie architektem wnętrz i prowadzę własne biuro projektowe, jest następstwem moich pasji z dzieciństwa. Od małego zadziwiały mnie budynki i sposób ich powstawania. Na przestrzeni czasu zdobyłam taką wiedzę i umiejętności, że na dzień dzisiejszy sam realizuje naprawdę duże projekty. Każdy budynek to skomplikowana konstrukcja, który musi spełniać wiele istotnych zasad. Przede wszystkim każda budowla musi być w pełni bezpieczne i ergonomiczna. Trzeba dostosować się do ściśle określonych norm budowlanych. Poza tym bardzo istotną rolę odgrywa oczywiście strona wizualna każdego budynku. Ja początkowo chwytałam się każdego, nawet najmniejszego znaczenia. Ambicje były jednak większe i po kilku latach, kiedy już wyrobiłam sobie markę, postanowiłam postawić głównie na duże projekty. Od jakiegoś czasu tworzymy ciekawe projekty hoteli nowoczesnych, które powstają na terenie dużych polskich miast. Są to zazwyczaj bardzo nowoczesne, wysokie budynki, w których króluje przestrzeń i gra świateł. Mamy jednak też czasami zaprojektować budynki, które łączą w sobie nowoczesność z tradycją. Są dla mnie chyba najciekawsze wyzwania. Stworzenie hotelu w starej kamienicy tak, aby stała się ona atrakcyjna i nowoczesna jest naprawdę wymagającym dużej kreatywności zadaniem. Hotel musi być tak przemyślanym budynkiem, żeby w każdym pokoju gościnnym była łazienka, żeby znalazło się miejsce na restauracje i inne atrakcje dla klientów. Poza tym musi to być bardzo dobrze zabezpieczony budynek z czytelnymi drogami ewakuacyjnymi.

Bycie architektem było moim marzeniem z dzieciństwa. Zrealizowałam je po długich latach nauki. Na dzień dzisiejszy posiadam własną pracownię projektową, a moimi ulubionymi zleceniami są hotele. Uwielbiam je projektować, nadając im niepowtarzalny wygląd. Każdy projekt jest inny i to jest fascynujące, ale wymagające zarazem. Uwielbiam projektować hotele, bo wymagają one atrakcyjnego wyglądu, który przyciągnie klientów.