Jaką listwę wybrać?

Nie da się ułożyć podłogi tak, aby przylegała ona idealnie do wszystkich ścian. Jest to fizycznie niemożliwe. Właśnie z tego powodu wymyślono listwy przypodłogowe, których zadaniem jest maskowanie szczeliny pomiędzy ścianą, a podłogą. Dzięki takim listwom podłoga prezentuje się dużo lepiej. Listwy przypodłogowe są w powszechnym użytku od wielu lat. Producenci prześcigają się w produkcji coraz to nowszych typów i modeli listw. Wybór mamy bardzo duży, więc napewno znajdziemy listwę, która będzie trafiać w nasze gusta.

Przykręcane listwy przypodłogowe

przykręcana listwa przypodłogowaListwy przypodłogowe możemy podzielić na kategorie ze względu na sposób ich montażu. Przykręcana listwa przypodłogowa cieszy się dużą popularnością, ponieważ montaż takiej listwy jest bardzo prosty i szybki. Jeśli mamy wprawę, to możemy zamontować listwy w całym mieszkaniu w zaledwie kilka godzin. Montaż zaczynamy od docięcia listw na odpowiednią długość. Następnie przyklejamy docięte listwy do ściany na kleju, po to aby nie zmieniały one swojego położenie w czasie, gdy będzie je przykręcać. Listwy przykręcamy na tak zwanych wkrętach szybkiego montażu. Wkręty umieszczamy średnio co trzydzieści centymetrów, zarówno u dołu, jak i u góry listwy. Dzięki temu mamy pewność, że listwa nie odpadnie od ściany nawet po wielu latach. Wkręty musimy wkręcić na tyle głęboko, aby ich główki schowały się w listwie, nie mogą one wystawać na zewnątrz, ponieważ psuje to cały efekt. Do wkręcania wkrętów powinniśmy użyć wkrętarki o dużej mocy, w innym wypadku ta czynność może okazać się problematyczna. Dziurki po wkrętach zakrywamy gładzią szpachlową do drewna. Listwy są już zamontowane, ale nie wyglądają zbyt dobrze, dlatego powinniśmy je pomalować. Najpierw nakładamy warstwę podkładu. Podkład ma za zadnie sprawić, aby lakier lepiej pokrył listwy. Najlepiej użyć podkładu w kolorze zbliżonym, do koloru lakieru którym będziemy malować listwy. Dzięki temu nie będziemy musieli nakładać dużej ilości warstw lakieru. Zaoszczędzimy w ten sposób czas i pieniądze.

Za metr bieżący takiej listwy zapłacimy od trzydziestu do pięćdziesięciu złotych. Nie jest to wygórowana cena, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że nie jest to zakup na chwilę. Listwy możemy odświeżać dowolną ilość razy, więc będą się one dobrze prezentować przez wiele długich lat. Listwy możemy zamówić za pośrednictwem internetu lub pojechać po nie do pobliskiego sklepu z branży remontowo budowlanej. Ceny są takie same, więc to gdzie kupimy listwy zależy tylko i wyłącznie od nas.