Jaka włóknina do przykrycia stogu?

 

Czym właściwie są stogi? Praktycznie niemożliwe jest to, żeby człowiek takiego stogu nie widział w swoim życiu. Chociażby ze względu na jego ogromne rozmiary. Dopiero w ostatnim dziesięcioleciu stały się one tak duże, bo są to przecież konstrukcje stawiane z balotów, które powstały z siana lub słomy. Możemy nawet powiedzieć, że stawianie stogu jest skuteczną metodą magazynowania tych ważnych produktów rolniczych. Bez mocnej włókniny nie zachowają one jednak najważniejszych właściwości na długi czas i dlatego również jej powinniśmy poświęcić dużo uwagi, bo jest to produkt o ogromnym potencjale.

Czy warto kupić włókninę do stogu?

mocna włóknina do okrywania stogówZacznijmy od tego, że tak zwane baloty siana mogą mieć naprawdę różne rozmiary i kształty, a to wpływa także na ostateczny wygląd stogu, o którym tutaj mówimy. Producenci włókniny doskonale o tym wiedzą i właśnie dlatego dbają o to, aby zawsze miała ona elastyczność utrzymywaną na odpowiednim poziomie. Nie może się przecież przesadnie rozciągać na przykład pod wpływem silnych podmuchów wiatru czy innych tego typu zjawisk. Musi być jednak na tyle elastyczna, abyśmy mogli ją bez wysiłku fizycznego dopasować do kształtu konkretnego stogu. Mocna włóknina do okrywania stogów to coś, co powinniśmy naciągnąć po to, żeby umożliwić łatwiejsze spływanie wody. Nie jest to konieczne, bo nawet jeżeli będzie ona tam stała przez długi czas, to i tak woda nie będzie miała kontaktu z przechowywanym pod włókniną produktem. Coś takiego nigdy nie przemoknie. Dodatkiem do tej niezwykłej włókniny może być guma, ale takie szczegóły zawsze zależą od konkretnego modelu. Podstawowe różnice takie jak rozmiary czy kolory, to w przypadku agrowłókniny zdecydowanie nie wszystko. Gumowa warstwa nie będzie kruszała pod wpływem działania słońca czy wysokich temperatur, bo wszystkie składniki są pod tym względem naprawdę znakomicie dopasowane. Jeszcze inną praktyczną modyfikacją agrowłókniny mogą być specjalne sznurki montowane tam przez producenta.

Zakładanie czegoś takiego ułatwiają również otwory zabezpieczone dodatkowo metalowymi kółkami po to, żeby nigdy nie dochodziło do przetarcia tego niezwykle potrzebnego materiału. Stóg przykryty włókniną może stać tak przez wiele lat, bo na pewno nie straci ona swoich podstawowych właściwości, które przedstawiono tutaj powyżej. W razie potrzeby coś takiego jesteśmy w stanie wielokrotnie składać, przechowywać i wykorzystywać ponownie w kolejnych sezonach zgodnie z naszym zapotrzebowaniem. Na czymś takim nie będą rozwijały się żadne grzyby.