Jakie oprawki okularowe są na czasie?

Dzięki prawdziwej modzie na okulary sporo osób decyduje się je nosić, mimo nie posiadania wady wzroku. Wybierane są przez nie zerówki, które nie mają szkieł korekcyjnych. Dobrze dobrana oprawa może świetnie uatrakcyjnić wygląd danej osoby i dodać jej pewności siebie. Właściwie dobrane oprawki będą umiały również odwrócić uwagę od mankamentów urdy, podkreślając jedynie jej atuty. Warto zasięgnąć porady wyszkolonego personelu, aby mieć pewność, że oprawki będą idealnie dopasowane.

U kogo sprawdzą się większe oprawki?

duże okulary damskieObecnie bardzo modne są duże okulary damskie w różnych kształtach. Przed wyborem nowych oprawek warto zastanowić się jaki kształt twarzy się posiada i dobrać ich kształt odpowiednio do kształtu twarzy. Dzięki dobrze dobranym oprawkom można podkreślić rysy twarzy, złagodzić je, wyszczuplić twarz lub odwrócić uwagę od czoła. Okrągłe oraz owalne okulary polecane są dla kobiet o kwadratowym kształcie twarzy, czyli posiadających ostre rysy i mocną linię szczęki. Okulary tego typu złagodzą dość ostre rysy twarzy i nieco ją zaokrąglą. Obecnie prawdziwym hitem są właśnie okrągłe okulary, jednak nie każdemu będą pasowały. Tego typu okulary nie są natomiast polecane dla osób z okrągłą twarzą, ponieważ podkreślą jej kształt i uwydatniają zaokrąglone policzki. Dla osób z okrągłą twarzą polecane są zatem oprawki kwadratowe oraz prostokątne. Nie są dla nich wskazane również zbyt grube oprawki, ponieważ mogą wyglądać zbyt ciężko na okrągłej twarzy. W przypadku okrągłej twarzy dąży się do tego, aby wyszczuplić ją odpowiednimi oprawkami. Kobiety, których twarz ma kształt trójkąta, czyli czoło jest u nich szersze – powinny postawić na okulary o delikatnych, cienkich oprawkach w owalnym kształcie. Świetnie sprawdzą się również okulary bez oprawek. W przypadku twarzy trójkątnej dąży się do odwrócenia uwagi od większego czoła. Jeśli chodzi o twarz owalną, to pasują do niej oprawki w każdej wielkości i kształcie. Takie osoby mają największe pole do popisu i mogą postawić nawet na zwariowane, kolorowe oprawki. Modne obecnie duże okulary będą również strzałem w dziesiątkę dla osób o owalnej twarzy.

Kształt oprawek jest bardzo ważny, ponieważ tylko dzięki odpowiednio dobranemu kształtowi można podkreślić atuty urody danej osoby oraz ukryć mankamenty. Warto zwrócić się o pomoc specjalisty, który oceni jaki kształt twarzy się posiada i pomoże dobrać oprawki do niego odpowiednie. Rodzaj oprawek ma również znaczenie w przypadku bardzo grubych szkieł, ponieważ oprawka musi solidnie je trzymać.