Kamera do naszego auta z czujnikiem ruchu

Wypadki i stłuczki samochodowe to niestety bardzo popularny problem, który może dotknąć każdego z nas. Niemniej jednak istnieją sposoby żeby sobie ułatwić załatwianie późniejszych formalności związanych z określeniem winy kierującego oraz z firmą ubezpieczającą nasz samochód. Jednym z rozwiązań takiego problemu są rejestratory jazdy z wbudowaną kamerą.

Gadżety kierowcy – kamera do samochodu

kamera samochodowa z czujnikiem ruchuNa przestrzeni ostatnich kilkunastu lat bardzo dużą popularność zyskały kamery i rejestratory jazdy, które możemy zamontować w naszych samochodach. Są to małe urządzenia, które nie zajmują dużo miejsca w naszym aucie ale potrafią nam czasami bardzo pomóc. Wyobraźmy sobie sytuację, że jadąc przez miasto ktoś wymusił pierwszeństwo i wjechaliśmy w inny samochód. Wówczas następuje szereg tłumaczeń i wyjaśnień tego jak cała sytuacja przebiegała. Kluczowe wtedy jest określenie kto w danej sytuacji jest winowajcą całego zajścia. W tym przypadku kamera samochodowa z czujnikiem ruchu może bardzo ułatwić sprawę. Wspomniane urządzenia wyposażone w czujnik ruchu działają w trybie czuwania podczas postoju naszego samochodu na parkingu. Czujnik ruchu uruchamia kamerę tylko wtedy, gdy w obszarze jaki kontroluje zostanie zarejestrowany jakiś ruch. Dzięki wspomnianej funkcjonalności możliwe jest określenie tego kto uderzył w nasze auto i odjechał gdy było zaparkowane na parkingu. Z takim nagraniem możemy starać się o pieniądze na naprawę szkód powstałych na naszym aucie. Na polskim i światowym rynku elektroniki użytkowej znajdziemy tysiące modeli kamer i wideorejestratorów do samochodu. Są one wyposażane nie tylko w czujniki ruchu. Znaleźć można modele z dodatkowymi diodami na podczerwień, które oświetlają obszar przed naszym samochodem na ciemnym parkingu. Dużo modeli posiada slot na karty pamięci dzięki czemu nagrania zostaną utrwalone i będzie możliwość odtworzenia ich na prywatnym komputerze lub na komisariacie policji. Modele wspomnianych kamer różnią się również miejscem gdzie mogą zostać zamontowane. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest umieszczanie wideorejestratorów w okolicach lusterka wstecznego ale znaleźć można również modele montowane w ramce naszej tablicy rejestracyjnej.

Podsumowując, kamera samochodowa jest małym gadżetem, który w wielu sytuacjach może pomóc nam zaoszczędzić pieniądze na ewentualne naprawy naszego samochodu po stłuczce lub zarysowaniu na parkingu. Wystarczy umieścić ją w naszym aucie i podłączyć do gniazda zapalniczki. Cała reszta jest w zasadzie bezobsługowa. W Internecie znaleźć można mnóstwo aukcji gdzie kamery kupimy już za kilkadziesiąt złotych.