Katowickie salony urody

Zabiegi kosmetyczne to profesjonalna forma pielęgnacji ciała i twarzy przeprowadzona przez profesjonalistów w gabinetach kosmetycznych. Szeroki wachlarz usług związanych z przeprowadzeniem zabiegów kosmetycznych przeznaczony jest do pielęgnacji ciała, twarzy, dłoni i stóp odpowiednio dobranych do indywidualnych potrzeb klienta. Celem zabiegów kosmetycznych jest przede wszystkim poprawienie jakości skóry, usunięcie wszelkich niedoskonałości związanych z procesami chorobowymi skóry, a także zminimalizowanie zmian związanych z procesami starzenia.

Nowoczesne zabiegi na twarz

zabiegi kosmetyczne - katowiceSkóra poddana szeregu kompleksowych działań w gabinecie kosmetycznym, odzyskuje zdrowy i młody wygląd, jest bardziej ujednolicona, a przede wszystkim zdrowa. Odpowiedni dobór terapii przez profesjonalnie przeszkolone kosmetyczki, umożliwia poprawienie kondycji skóry. Gabinety proponują różne zabiegi kosmetyczne – Katowice z bogatą bazą kosmetyczną, koncentrują się na potrzebach indywidualnych preferencji klientów. Do najbardziej popularnych zalicza się zabiegi na twarz, takie jak mikrodermabrazja, mezoterapia igłowa, botoks, wszelkiego rodzaju peelingi, a także terapie z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego. Wszelkie zabiegi poprzedzone są wcześniejszą konsultacją oraz przygotowaniem skóry do terapii. Poprzez odpowiednie oczyszczanie, skóra łatwiej przyjmuję substancje aktywne znajdujące się w profesjonalnych preparatach. W zależności od potrzeb, rodzaju skóry a także pory roku dobiera się najczęściej serię zabiegów, dzięki którym skóra staje się bardziej nawilżona, odżywiona i zregenerowana. Profesjonalne kosmetyki przyspieszają procesy zachodzące w głębszych tkankach skóry i pomagają w odnowie biologicznej włókien kolagenowych i elastyny. Podczas zabiegów iniekcyjnych w głąb skóry wprowadzane są substancje aktywne i kwas hialuronowy, który spowalnia procesy starzenia, wypełnia przestrzenie wewnątrz tkanek i tym samym likwiduje zmarszczki. Podobne efekty daje zabieg mezoterapii igłowej polegającej na ostrzykiwaniu skóry za pomocą dermapenów lub igieł kwasem hialuronowym lub koktajlami witaminowymi. W kosmetyce stosuje się również inne zabiegi z użyciem kwasów pochodzenia roślinnego, które w  znaczący sposób wyrównują koloryt skóry i likwidują blizny i liczne przebarwienia. Stosowane są również zabiegi z użyciem laserów najnowszej generacji, które pomagają w procesach depilacji i usuwania trwale niechcianego owłosienia.

Bardzo popularne są zabiegi związane ze stylizacją dłoni i paznokci, a także zabiegi na ciało, polegające na licznych i urozmaiconych masażach. Wszystkie działania związane są przede wszystkim z poprawą kondycji skóry, uzyskaniem lepszego i młodszego wyglądu, a także usunięcia wszelkich niedoskonałości pojawiających się na skórze. Profesjonalne gabinety kosmetyczne świadczą usługi stosując się do wszelkich zaleceń związanych z bezpieczeństwem i higieną oraz z niebywałą dbałością o komfort pacjenta podczas zabiegu.