Klatki dla naszych pupili

 

Króliki są jednymi z najczęściej wybieranych pupili domowych. Większości osób wydaje się, że są łatwe w utrzymaniu. Niestety wcale tak nie jest. Najczęściej jest tak, że króliki, które trzymamy u siebie w domach są nieszczęśliwe, co wynika z wielu czynników. Zazwyczaj na takiego pupila namawiają nas nasze dzieci, które mają nauczyć się dzięki temu odpowiedzialności. W związku z tym godzimy się na to i nie zwracamy uwagi, że nasz pupil może mieć u nas źle. Najczęściej największym problemem królika jest nieodpowiednio dobrana klatka.

Odpowiedni dobór klatki dla królika

tanie klatki dla królikówWybór klatki powinien być przeprowadzony zanim nasz pupil pojawi się w domu. Większość z nas wybierając klatkę kieruje się tylko i wyłącznie ceną, nie zwracając na jakość wykonania. Oczywiście rozmiar klatki dobierany jest zazwyczaj do ilości miejsca, jaką dysponujemy. Niestety większość z nas umieszcza klatkę w ciasnym kącie. Najczęściej klatka ta jest po prostu za mała, a nasz królik nie może swobodnie rozprostować łapek, przez co cierpi. Pamiętajmy o tym, że królik powinien mieć więcej przestrzeni niż nam się wydaje. Klatka powinna być dobrana w taki sposób, aby królik mógł się w niej swobodnie rozłożyć. Dzięki temu, że klatka jest odpowiedniej wielkości, nasz królik jest nieco spokojniejszy. Niewiele osób wie, że tanie klatki dla królików możemy kupić za pośrednictwem sklepów internetowych. Tak naprawdę takie klatki mogą mieć wysoką jakość. Jeśli szukamy taniego rozwiązania, to warto będzie przeszukać różne sklepy internetowe i zorientować się co do ceny. Niestety w naszym przekonaniu dobrej jakości klatka musi kosztować dużo. Wcale nie musi tak być! Oczywiście za produkty topowych marek zapłacimy nieco więcej, jednak prestiż nie jest naszemu pupilowi potrzebny. Królik będzie czuł się równie dobrze w klatce od zupełnie nieznanej firmy. Za taką klatkę wcale nie musimy przepłacać. Dużą klatkę możemy kupić za naprawdę śmieszne pieniądze, a nasz królik z pewnością będzie z niej zadowolony.

Kupując klatkę, zwróćmy przede wszystkim uwagę na jej wielkość oraz jakość wykonania. Najważniejsze będzie jej zamknięcie, które powinno uniemożliwiać naszemu pupilowi samodzielne wydostanie się z niej. Wbrew pozorom większość klatek posiada bezpieczne zamknięcia, których królik z pewnością nie otworzy. Mimo to przed zakupem warto jest je przetestować. Powinniśmy również zadbać o to, żeby nasz królik miał w swojej klatce miejsce na domek, do którego może się schować w momencie, gdy poczuje zagrożenie. To bardzo ważne, jednak najczęściej ten przedmiot jest zupełnie pomijany.