Klocki, które poruszają wyobraźnię

Każdy z nas, będą dzieckiem, miał większą lub mniejszą kolekcję zabawek. Bez względu na naszą płeć praktycznie we wszystkich kolekcjach można było znaleźć te same rodzaje zabawek. Były to między innymi klocki, małe samochodziki, kolorowe książeczki czy maskotki. Jak chodzi o klocki, to dawały one możliwość rozwijania naszej kreatywności. Tworzenie budynków, czy też całych miasteczek, jak zapas klocków na to pozwalał, zajmowało często mnóstwo naszego czasu. Klocki były i nadal są doskonałym sposobem na wspólną zabawę między dziećmi. 

Klocki konstrukcyjne dla starszych i młodszych

edukacyjny klocek konstrukcyjnyObecnie dzieci mają dostęp do ogromnej ilości zabawek, jednak są takie, którymi bawią się kolejne pokolenia. Zmienia się tylko nieco ich wygląd i materiały, z których są wykonane, ale koncepcja pozostaje ta sama. Do tych zabawek należ ponadczasowe klocki, które w wyjątkowy sposób rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Jakiś czas temu pojawiła się na rynku nietypowa wersja klocków. Mają one bardzo nietypowe kształty i łączy się je w nieco inny sposób, niż klasyczne klocki. Są to tak zwane klocki konstrukcyjne. Taki edukacyjny klocek konstrukcyjny potrafi przyjmować przeróżne kształty i pozwala dziecku tworzyć nie tylko proste budowle, ale bardziej skomplikowane konstrukcje, łącznie ze zwierzętami czy pojazdami. Dobrej jakości klocki konstrukcyjne łączą się ze sobą bardzo precyzyjnie, przez co stworzone przy ich pomocy budowle czy postacie, są bardzo stabilne i ciężko je zniszczyć. Edukacyjne klocki są zazwyczaj wielokolorowe, chociaż można dostać ich wersje w jednym, konkretnym odcieniu. Jeżeli kupujemy klocki z jakiejś konkretnej firmy, to możemy ze sobą łączyć kolejne, dokupowane zestawy, tworząc dziecku jeszcze większe kolekcje, dające jeszcze większe pole do popisu. Konstrukcyjne klocki, ze względu na swoją dość skomplikowaną formułę, są dedykowane dzieciom w późniejszym wieku przedszkolnym lub w wieku szkolnym. Możemy wybierać różne stopnie skomplikowania klocków. Na pudełku mamy zazwyczaj napisane, dla jakiego przedziału wiekowego są dedykowane konkretne klocki. 

Dzieci uwielbiają bawić się klockami i fakt ten nie zmienia się od pokoleń. W dzisiejszych czasach mamy ogromny wybór różnego rodzaju klocków. Są wśród nich takie, które zasługują na szczególna uwagę, a mianowicie klocki konstrukcyjne. Mają one nietypowe kształty i różne wielkosci i pozwalają na tworzenie bardzo różnorodnych konstrukcji. Im klocki są bardziej skomplikowane, tym dla starszych dzieci się nadają. Na pewno bardzo mocno pobudzają kreatywność.