Koc gaśniczy – jak używać?

Gaśnica jest bez wątpienia jednym z pierwszych sprzętów, które nam się kojarzą z gaszeniem pożarów szczególnie, wtedy gdy na miejsce nie na targu jeszcze żadne profesjonalne jednostki i musimy sobie radzić z podejmowaniem pewnych decyzji oraz działań samodzielnie. Skuteczność gaśnicy szczególnie na pierwszych etapach rozwoju ognia nie ulega wątpliwości, ale powinniśmy być też świadomi, że nie zawsze można jej w sposób bezpieczny użyć. Z wykorzystaniem koców gaśniczych poradzi sobie nawet amator, bo wystarczy tutaj po prostu intuicja.

Kluczowe informacje o kocach gaśniczych

koce gaśnicze cenaDlaczego coś takiego zostało w ogóle nazwane kocem? Ta nazwa wynika przede wszystkim z podobieństwa do standardowe koca, który zwykle wykorzystujemy przede wszystkim po to, żeby się po prostu ogrzać. Nie chodzi tutaj jednak o właściwości, a bardziej o podobny kształt. Jeżeli zajrzymy do sklepu z takim asortymentem jak koce gaśnicze, to błyskawicznie przekonamy się, że występują one w różnych rozmiarach. Wszystkie jednak wykonane zostały zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jeżeli chodzi o koce gaśnicze cena, nie powinna nas powstrzymywać przed dokonaniem takiego zakupu. Koc wykonany jest z materiału dobrze znoszącego kontakt z wysoką temperaturą i dlatego bez problemu może być wykorzystywany wielokrotnie. Warto jednak zawsze po użyciu i przed użyciem egzemplarza Jak składowanego już wcześniej ocenić jego stan pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Na powierzchni czegoś takiego pojawiają się one jednak niezwykle rzadko przede wszystkim dlatego, że dobry koc będzie wykonany z włókna szklanego. Chcąc ugasić ogień przy pomocy czegoś takiego, nigdy nie chwytajmy za brzegi, tylko raczej za środek. Starajmy się rzucić konkretny koc na ogień w taki sposób, aby odciął on dopływ powietrza do płomieni. Kocami można gasić naprawdę różne rzeczy, nawet ludzi, a każde życie ludzkie jest bezcenne.

Po użyciu można je natomiast wyczyścić z wszelkiego brudu, który się tam wtedy w sposób zupełnie naturalny pojawia. Dzięki kocom gaśniczym błyskawicznie zatrzymany rozprzestrzenianie się pożaru. Powinniśmy jednak koniecznie wziąć tutaj pod uwagę również fakt, że taki koc można złożyć, bo niewielkie rozmiary sprawiają, że bez problemu będziemy w stanie go zabierać w różne miejsca, nawet podróżując samochodem czy rowerem. W budynkach obecność takich środków gaśniczych powinno być dobrze zaznaczone na przykład poprzez właściwe znaki, kolory i tak dalej. Każdy przebywający w budynku powinien mieć do nich naprawdę łatwy dostęp.