Kolory pościeli dla niemowląt

Pierwsze miesiące życia są bardzo istotne dla rozwoju zmysłów niemowlęcia. Dlatego warto dobierać akcesoria do pokoju tak, aby wspierać ten proces. Ważne jest nie tylko to, żeby dziecko miało odpowiednią liczbę zabawek, ale również jego przestrzeń, w tym kolory ścian, mebli i pościeli były właściwe. Świadomy wybór pozytywnie wpłynie na kształtowanie się zmysłu wzroku, który dopiero po kilku miesiącach życia osiągnie poziom podobny do tego osób dorosłych. Pamiętać przy tym należy czy w trakcie pierwszych tygodni dziecko nie dostrzega subtelnych przejść tonalnych i ma problemy z rozróżnianiem niebieskiego.

Czy wzór pościeli jest istotny?

pościel bawełniana dla niemowlakaZmysł wzroku u dziecka rozwija się przez pierwsze kilka miesięcy życia. Dlatego bardzo ważne jest, aby swoimi działaniami rodzice wspierali ten naturalny proces. Wybierając akcesoria, takie jak pościel bawełniana dla niemowlaka warto więc zastanowić się nad tym, który produkt najlepiej odpowiadać będzie jego zapotrzebowaniom na bodźce. Zazwyczaj kupuje się od razu kilka różnych kompletów, w tym niektóre przeznaczone na przykład do wózka. Oczywiście najważniejsze jest to, żeby produkt zakupić u sprawdzonych producentów, którzy mogą potwierdzić to, że posiada on odpowiednie certyfikaty dotyczące bezpieczeństwa. Jeżeli ma się pewność, że produkt jest wysokiej jakości, można zacząć zastanawiać się nad tym, w jakich kolorach i wzorach powinien być. Pościel do łóżeczka zdecydowanie musi mieć charakter wyciszający, do wózeczka natomiast może posiadać wyraziste motywy. W pierwszych tygodniach życia dziecko rozróżnia wyłącznie kontrastowe mocne połączenia, tak jak biel i czerń. Wzory jednak nie mogą być zbyt małe, ponieważ ich nie dostrzeże. Dopiero z czasem wykształca się umiejętność widzenia wszystkich kolorów i drobnych elementów. Warto więc zachować pościel o różnych barwach na wspólne spacery. Jeśli natomiast chodzi o komplety wykorzystywane w łóżeczku najlepiej, aby były one jednolite, w odcieniach przypominających ludzką skórę, które sprawią, że dziecko poczuję się bezpiecznie.

Wybór pościeli dla niemowląt jest bardzo ważny. Zadbać trzeba o to, żeby wybrany komplet był nie tylko bezpieczny i przewiewny, ale również wspierał rozwój zmysłu wzroku dziecka na konkretnym etapie. Dlatego poleca się do łóżeczek zestawy pościeli wykonanej z bawełny w jednolitych kolorach przypominających ludzką skórę. No spacerach można natomiast swobodnie używać takiej, która ma duże wyraziste wzory mogące zainteresować dziecko. Najważniejszą zasadą jest jednak zakup u sprawdzonych producentów i sprawdzenie, czy pościel posiada odpowiednie certyfikaty.