Książki katolickie dla młodych

 

W dzisiejszych czasach żyjemy coraz szybciej i często nie mamy czasu na głębszą refleksję. Chcielibyśmy wciąż podnosić jakość naszego życia, tymczasem wieczne przepracowanie, zabieganie i stres skutecznie niweczą wszelkie wysiłki. Coraz bardziej oddalamy się też od siebie w rodzinie. Czy możemy w jakiś sposób naprawić te relacje i sprawić, że nasze życie znowu nabierze sensu i wyjątkowej wartości?

Wartościowe książki katolickie

nowe książki katolickie dla młodzieżyPrzyczyną coraz większego kryzysu, jaki ogarnia wielu z nas, jest nie tylko przepracowanie i brak czasu, ale też brak oparcia w jakichkolwiek wartościach. Człowiek współczesny jest racjonalny, wierzy tylko w to, co jest w stanie zobaczyć, poczuć i udowodnić. Takie podejście jest pod wieloma względami godne pochwały, jednak nie zostawia zbyt wiele miejsca na praktyki religijne. Tymczasem to właśnie one mogą być dla nas lekarstwem na kryzysy i przeżywane trudności. Szczególnie młodzi ludzie u progu dorosłości poszukują czegoś, na czym mogliby się oprzeć, budując własną drogę życia i zakładając rodzinę. Nowe książki katolickie dla młodzieży mogą być tutaj niezwykle pomocne. Jeśli nasze dorastające dzieci przeżywają jakieś trudności, szukają odpowiedzi na pytania o sens życia i wartości, możemy podsunąć im katolickie lektury, będące źródłem inspiracji i autorytetów. Takie książki zakupimy w katolickich księgarniach, prowadzonych przy kościołach, klasztorach, domach zakonnych i innych placówkach, którymi opiekują się osoby konsekrowane. Treść takich książek jest przeróżna, każdy może więc wybrać coś dla siebie. Oprócz lektur historycznych, ukazujących nam dzieje biblijne, będą to niezwykle inspirujące żywoty świętych czy opisy cudów, jakie wydarzyły się na świecie na przestrzeni dziejów. Młody człowiek, który zetknie się z taką lekturą, będzie mógł z niej czerpać to, co najlepsze, rozmyślać nad treścią czy dzielić się swoimi refleksjami z rówieśnikami lub rodziną. Być może katolickie książki pomogą mu ukształtować jasne poglądy na pewne sprawy i budować dorosłe życie na solidnych wartościach, czerpanych przede wszystkim z Dekalogu.

Czytanie książek, w ubiegłych latach niezwykle popularne zajęcie, dziś staje się rozrywką, której oddają się nieliczni. Tymczasem w wartościowych lekturach możemy znaleźć dobre rady i inspiracje, jak ułożyć swoje życie, by być szczęśliwym człowiekiem. Szczególnie młodzi ludzie na pewnym etapie życia zadają sobie egzystencjalne pytania. Dobrze dobrane katolickie lektury pomogą im zaspokoić ciekawość i poukładać sobie pewne sprawy.