Który wrocławski zakład pogrzebowy wybrać?

Utrata bliskiej osoby, szczególnie gdy jest nagła, powoduje wśród członków rodziny ogromny smutek i niejednokrotnie traumę, z którą trudno sobie poradzić. Co więcej, bliscy nie mają za bardzo czasu, aby się oswoić z nieobecnością rodzica, partnera czy dziecka, ponieważ od razu po informacji o śmierci, muszą zająć się wszelkimi formalnościami. Najpierw należy załatwić kwestie urzędowe, dzięki którym uzyskuje się akt zgonu. Później należy z kolei rozpocząć przygotowania do ceremonii pogrzebu. Ostatnia droga zmarłego jest bardzo ważna zarówno z szacunki i miłości, jak i ulżenia w tym trudnym czasie.

Czy wybór zakładu pogrzebowego ma znaczenie?

polecany zakład pogrzebowy - wrocławNiektórzy nawet nie zastanawiają się nad tym, który zakład należy wybrać i raczej udają się do tego znajdującego się najbliżej miejsca zamieszkania czy parafii, w której odbędzie się pogrzeb. Niestety nie jest to zbyt dobry pomysł, ponieważ każdy zakład pogrzebowy działa na nieco innych zasadach. Lepiej zdecydować się na najczęściej wybierany i polecany zakład pogrzebowy – Wrocław to miasto, w którym znajduje się sporo różnych zakładów, dlatego wybór może okazać się trudny. Najlepiej zapoznać się z opiniami znajomych i rodziny na temat jakości obsługi oraz cen, a także zakresu proponowanych usług. Jeśli nie chcemy nikogo pytać o takie rzeczy, to zawsze pozostaje nam przecież internet i miejskie fora online. Tam z pewnością dowiemy się, czy pracownicy określonego zakładu pogrzebowego wykazują się empatią oraz cierpliwością. Jest to niezwykle ważne, aby w danym miejscu klienci, którzy zmagają się ze stratą bliskiego, mieli zapewnioną odpowiednią opiekę, wsparcie oraz mogli liczyć na pełne zrozumienie. Na szczęście coraz więcej zakładów zatrudnia odpowiednie osoby, które przechodzą szkolenie, aby móc zagwarantować najlepszą obsługę. Dobrze wybrać miejsce, w którym dostępne są wszystkie niezbędne usługi. Mowa tutaj choćby o wyborze trumny, odzieży i obuwia dla zmarłego czy kwiatów. 

Zakłady pogrzebowe proponują także przygotowanie ciała do pogrzebu, transport trumny lub urny oraz przeniesienie ciała z samochodu do kościoła lub kaplicy oraz w późniejszym czasie na cmentarz. Co ciekawe w niektórych można od razu załatwić formalności dotyczące tzw. zasiłku pogrzebowego. Tutaj wystarczy podpisać stosowne upoważnienie, aby zakład mógł przejąć pieniądze bezpośrednio z zakładu ubezpieczeń społecznych. Z kolei klient płaci jedynie nadwyżkę za wszystkie wybrane produkty i elementy ceremonii pogrzebowej. Sporym zainteresowaniem cieszy się także granie na trąbce podczas spuszczania trumny.