Kupno auta 7-osobowego dla rodziny

Zmianę samochodu uzależniałem od kilku przyczyn. Bywało, że auto nadawało się do wymiany z powodu swojej postępującej usterkowości, wynikającej z wieku. Czasem chciałem sprzedać pojazd żeby zyskać na jego pieniędzy trochę oszczędności. Zdarzały się też inne, bardzo ważne przyczyny zamiany samochodu.

Wymiana auta na 7-osobowe

auto 7 osobowePojazd, który ostatnio użytkowałem, był zwykłym 5-osobowym samochodem z nadwoziem kombi. Dla mojej rodziny nadawał się bardzo dobre i zawsze mieściliśmy się w nim podczas wyjazdu. Należał też do aut bezawaryjnych i zawsze dotarliśmy do celu bez problemu. Sytuacja jednak się zmieniła kiedy żona zaszła w ciążę. Już wtedy myślałem o zmianie samochodu na większy, typu van, który ma więcej miejsca dla pasażerów i bardziej pojemny bagażnik. Po jakimś czasie okazało się jednak, że spodziewaliśmy się bliźniaków. Była to bardzo radosna dla nas i dwójki naszych dzieci wiadomość. Zupełnie się tego nie spodziewaliśmy i było to trochę dla nas jak grom z jasnego nieba, ale cieszyliśmy się niezmiernie. Musieliśmy podjąć pewne działania, takie jak przygotowanie pokoiku, stąd przeprowadzony remont mieszkania. Okazało się wówczas także, że nasze kombi będzie za małe dla całej rodziny i wymiana samochodu stała się konieczna. Nie mógł to być już zwykły pojazd, tylko taki, który pomieści nas wszystkich. Najlepiej nadawało się do tego auto 7 osobowe ze względu na wystarczającą liczbę miejsc. Poszukiwania nie były jednak łatwe, ponieważ na rynku samochodów używanych nie ma wiele modeli z 3 rzędem siedzeń dla dodatkowych pasażerów. Widać, pojazdy takie nie cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród zmotoryzowanych, ale jednak producenci zaprojektowali i wytwarzali takie typy czterokołowców. Czas naglił i musiałem podkręcić tempo poszukiwań. Po dłuższym okresie znalazłem w końcu właściwy model, który odpowiadałby naszym potrzebom. Miał wszystko, czego moja rodzina potrzebowała – miejsce dla siedem osób, przestronny bagażnik i oraz oszczędny, dynamiczny silnik. Do tego był w bardzo dobrym stanie i wydawało się, że poprzedni właściciel dbał o ten pojazd. Dodatkowo udało się dopiąć szczegóły kupna i w ramach transakcji oddaliśmy swoje poprzednie auto w rozliczeniu za nowy środek lokomocji.

Wieść o tym, że spodziewamy się bliźniaków, bardzo nas ucieszyła, ale zmieniła nasze życie. Musieliśmy dostosować swoje środowisko na przywitanie dwóch małych pociech. Jedną z takich rzeczy był samochód, który musieliśmy zmienić na większy. Nie jesteśmy długo w jego posiadaniu, ale jak dotychczas spisuje się bardzo dobrze. Wraz z żoną mamy nadzieję, że maluchy będą zdrowe, a z auto nie dostarczy żadnych większych problemów.