Kurs dla wspinaczy

Postanowiłam coś zmienić w moim życiu. Byłam już po czterdziestce i wiodłam nudne, uporządkowane życie. Miałam wrażenie, że każdego dnia, każdego tygodnia dzieje się to samo. Praca, dwa razy w tygodniu siłownia, w weekend spotkanie przyjaciółmi i czas spędzany z rodziną, jak zdarta płyta, ciągle w kółko to samo. Czułam, że potrzebuję jakiejś zmiany, czegoś, co wniesie w moje życie odrobinę świeżego powietrza. Długo szukałam rzeczy, która pomogłaby przezwyciężyć dominującą w moim życiu nudę.

Tanie kursy wspinaczkowe

kursy wspinaczkowe z instruktoremPewnego razu siadałam podczas przerwy na obiad z moją koleżanką w stołówce. Rozmawiałyśmy o planach na weekend i ona wspomniała, że wybiera się wspinać na skałki. Bardzo mnie to zainteresowała i zaczęłam wypytywać ją o szczegóły. Okazało się, że niedawno, za namową chłopaka, ukończyła kurs wspinaczkowy i strasznie jej się to spodobało. Teraz co weekend wyjeżdżają gdzieś razem, aby się powspinać. Bardzo chwaliła sobie tę formę spędzania wolnego czasu. pomyślałam wtedy, że być może to  jest to, czego szukam. Od razu więc poprosiłam ją o namiary na firmę organizującą kursy wspinaczkowe z instruktorem. Jeszcze tego samego dnia skontaktowałam się z nimi, aby poznać szczegóły dotyczące kursu. Okazało się, że w najbliższy weekend obędzie się taki kurs. Kurs nie był drogi. Porozmawiałam z rodziną jeszcze tego samego wieczoru, aby poznać ich zdanie na temat mojego uczestnictwa  w kursie. Wszyscy poparli mój pomysł, a mąż nawet zadeklarował chęć udziału. Następnego dnia więc zarezerwowałam dla nas dwa miejsca i już w weekend byliśmy na pierwszym spotkaniu. Kurs okazał się świetny, bardzo nam się wspinaczka spodobała. Podczas kursu bardzo dużo się nauczyliśmy, poznaliśmy przede wszystkim zasady bezpieczeństwa, ale także technikę wspinania się na skałkach, instruktor był bardzo kompetentny, widać było, że wie, o czym mówi i że chce nas jak najwięcej nauczyć. Kurs nie był strasznie drogi, myślę, że warto było wydać na niego pieniądze, bo dzięki temu zyskaliśmy z mężem nową wspaniałą pasję, a nasze życie znów nabrało barw.

Wspinaczka to naprawdę bardzo świetna zabawa, może dostarczyć wielu niezapomnianych wraz eń. Dla wszystkich tych, którzy jeszcze nigdy nie próbowali, a mają chęć zacząć, dobrym pomysłem jest ukończenie specjalnego kursu wspinaczkowego prowadzonego przez wykwalifikowanego instruktora. Na takim kursie można się bardzo dużo nauczyć i zacząć próbować wspinać się  na coraz wyższe ściany. Jest to naprawdę wspaniała zabawa i doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu.