Kurs i egzamin na Scrum Mastera

Scrum Masterem w zasadzie chciałem zostać praktycznie od wielu lat, gdzie nie mogłem się szczerze mówiąc doczekać, aby przejść takie specjalistyczne szkolenie. Postanowiłem jednak dobrze przygotować się do mojego zawodu oraz sprawdzić, jakie mam możliwości w tym zakresie. W końcu chciałem się sprawdzać i mieć dobrą pracę w zawodzie. Scrum Masterów było coraz więcej, więc musiałem się wyróżnić profesjonalizmem.

Jak uzyskać certyfikat Scrum

certyfikat scrum masterScrum Masterzy mają codziennie przed sobą zadanie spiąć wszystko w całość tak, aby projekty były realizowane znacznie sprawniej, niż wykorzystując standardowe metody na zarządzanie zespołem i pracą. Głównie nowsze firmy i te bardziej świadome szukają Scrum Masterów, którzy jednak większą część czasu spędzają rozmawiając z ludźmi i dowiadując się o procesach, które już zostały wykonane i o tych, które dopiero będą. Certyfikat scrum master można otrzymać dopiero po przejściu specjalistycznego szkolenia, dobrze o tym wiedziałem. Wiedziałem też, że za szkolenia odpowiedzialne są certyfikowane firmy, partnerzy, które na pewno będą w stanie mnie wszystkiego nauczyć od początku do końca, na czym mi zależało najbardziej, gdyż chciałem się sprawdzać w tym zwodzie. Certyfikat scrum master dostaje się za wiedzę teoretyczną i praktyczną, która wiadomo jest podstawą, gdyż na tym będzie się opierać codzienna praca. Z jednej strony zdaję sobie sprawę z tego, że będzie wymagało to ode mnie trochę pracy, aby pomyślnie zdać taki egzamin, z drugiej jednak postanowiłem uczyć się po godzinach, aby jak najlepiej do takiego egzaminu podejść. Kiedy tylko otrzymam certyfikat scrum master to na pewno zacznę suzkać pracy w zawodzie. Postanowiłem nawet poszukać pracy jeszcze wcześniej tak, aby móc zacząć od mniejszego stanowiska, dzięki czemu będe po paru miesiącach miał już coś wpisane w swój życiorys, a jak zdam egzamin na certyfikat scrum master, to będę mógł z powodzeniem szukać zatrudnienia w innych i większych firmach.

Z tego, co wiem, to najczęściej firmy zajmujące się oprogramowaniem specjalizują się w pracy na takich zasadach, czyli zatrudniają Scrum Masterów, którzy odpowiadają za ogarnięcie wszystkiego co się dzieje wokół projektów. Kontaktują się także z klientem, więc powinni wszystko dobrze wytłumaczyć. Całe szczęście, że po paru miesiącach w końcu zdałem egzamin i to za pierwszym razem, dzięki czemu mogłem znaleźć naprawdę dobrą pracę. Znałem się też na branży IT, co wierzę przydaje się w tym biznesie i faktycznie mam szanse na pracę.