Magazyny na wynajem

 

Niezależnie od tego z jakiej branży sklep zamierzamy prowadzić, to wraz z rozwojem naszego sklepu będzie potrzebna nam coraz większa powierzchnia magazynowa. Jest to nieuniknione, zwłaszcza że prowadząc własny sklep musimy się rozwijać, ponieważ jak nie idziemy ciągle do przodu to zostajemy z tyłu za konkurencją, a to prowadzi do upadku. Nawet jeśli zamierzamy prowadzić sprzedaż internetową, to tak czy tak w pewnym momencie będziemy potrzebować magazynu. Magazyn możemy kupić, wybudować lub wynająć.

Jak wygląda wynajmowanie magazynu?

magazyn do wynajęciaNiestety nie każdego przedsiębiorcę stać na to, aby kupić lub wybudować swój własny magazyn o odpowiedniej wielkości. Rozwiązaniem tego problemu jest magazyn do wynajęcia. Jest to idealne rozwiązanie dla firmy, która jest na tyle duża, że potrzebuje coraz większej powierzchni magazynowej, a jednocześnie na tyle mała, aby sfinansować zakup lub budowę hali magazynowej. Magazyn wynajmujemy w bardzo łatwy sposób. Pierwsze co musimy zrobić, to znaleźć właściciela magazynu, który oferuje wynajem. Nie będzie to trudne. wystarczy przeszukać internet, a na pewno znajdziemy kogoś, kto wynajmujemy powierzchnię magazynową. Z łatwością znajdziemy magazyny o wynajęcia o różnej powierzchni. Jeśli szukamy magazynu o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych, a znajdujemy tylko o dużo większej powierzchni, to nie musimy wynajmować całego magazynu. Możemy wynająć określoną liczbę metrów kwadratowych. Wynajmując magazyn tak naprawdę płacimy za każdy metr kwadratowy, więc to od nas zależy czy chcemy cały magazyn, czy tylko jego część. Oczywiście musimy się dogadać z właścicielem magazynu, ale zazwyczaj nie jest to trudne, ponieważ doskonale oni rozumieją, że nie każdy potrzebuje kilkadziesiąt tysięcy metr kwadratowych powierzchni magazynowej. Magazyny do wynajęcia wyposażone są we wszystkie niezbędne instalacje, takie jak woda, prąd, a także ogrzewanie. Magazyn możemy wynająć z wyposażeniem w postaci regałów lub bez nich.

Koszt wynajęcia jednego metra kwadratowego magazynu uzależniony jest od bardzo wielu czynników. Czynnikiem, który posiada największy wpływ na cenę jest region w którym zamierzamy wynająć magazyn. W Warszawie zapłacimy całkiem inną kwotę za wynajem magazynu, niż na przykład w Rzeszowie, pomimo tego że parametry obu magazynów będą identyczne. Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę jest lokalizacja magazynu, ponieważ każdy wynajmujący magazyn chce mieć do niego dobry dojazd, zwłaszcza że do magazynów bardzo często przyjeżdzają samochody ciężarowe, więc dojazd musi być dobry.