Manchester czyli angielski klub piłkarski

Wiele osób interesuje się w sposób szczególny piłką nożną. Zazwyczaj każdy pasjonat piłki ma swoją ulubioną drużynę, której kibicuje i ogląda wszystkie jej mecze. Do jednej z popularniejszych drużyn należy oczywiście Manchester United. Jest to tak popularna na świecie drużyna, że powstaje coraz więcej stron internetowych, które zrzeszają jej fanów.

Założenie i pierwsze sukcesy klubu Manchester United

manchester united terminarzNa portalach społecznościowych również powstają grupy fanów oraz fanpage, dzięki którym można dowiedzieć się o drużynie jak najwięcej i śledzić jej poczynania na bieżąco. Każdy fan powinien zapoznać się z takimi stronami. Warto wspomnieć co nieco o samej drużynie oraz jej historii. Pełna nazwa tej drużyny piłkarskiej to Manchester United Football Club. Jest to klub, który na przestrzeni wielu lat odnosił ogromne sukcesy. To właśnie tym zaskarbił sobie sympatię tak ogromnej rzeszy fanów z całego świata. Klub ten jest klubem angielskim, który ma swoją siedzibę w znanym Stretford. Stretford znajduje się w hrabstwie Greater Manchester. Ciekawą informacją, o której z pewnością wiedzą wszyscy fani, jest to, że Manchester United występuje w najsłynniejszej lidze angielskiej, a nawet to ten klub był jednym z założycieli tej ligi w roku 1992! Jest to zespół piłkarski z wieloletnią tradycją. Powstał już bardzo dawno temu, bo w 1878 roku, więc jego historia jest bardzo bogata. Jeśli ktoś chce sprawdzić manchester united terminarz, to powinien zapoznać się przede wszystkim ze stronami internetowymi, które traktują właśnie o tym klubie piłkarskim i zrzeszają wszystkich fanów. Chodzi zarówno o strony w języku polskim jak i angielskim. Na początku nazwa tego klubu nie brzmiała tak jak dzisiaj. Przeciwnie – była zupełnie niepodobna, a klub nazywał się Newton Heath LYR Football Club. Po dziesięciu latach od dołączenia do The Football League czyli w roku 1902, klub nie miał się zbyt dobrze. Był nawet na skraju bankructwa. Wtedy podjęto m.in. decyzję o tym, by zmienić nazwę zespołu. Było to sześć lat przed pierwszym mistrzostwem kraju. 8 lat później Manchester United przeniósł się w inne miejsce, bo do Old Trafford.

Do dziś w tym miejscu rozgrywane są różne spotkania klubu. Każdy fan piłki nożnej wie, że Old Trafford to jeden z największych stadionów piłkarskich w Wielkiej Brytanii. Pod względem wielkości jest to trzeci stadion! Wielkim sukcesem klubu piłkarskiego było zdobycie pierwszego Pucharu Europy. Nastąpiło to w roku 1968, a trenerem klubu był wtedy Matta Busby. Warto też wspomnieć o tym, że było to pierwsze zwycięstwo Anglii w tego typu rozgrywkach.