Manicure hybrydowy w domu czy w salonie?

Trwały sposób malowania paznokci, czyli manicure hybrydowy, już od kilku dobrych lat wzbudza ogromne zainteresowanie. Nie ma co się dziwić, dzięki niemu paznokcie wyglądają naprawdę schludnie, a na dodatek nie musimy się nimi przejmować w ciągu co najmniej najbliższych trzech tygodni. W porównaniu do zwykłych lakierów, które potrafią odchodzić już po jednym dniu, to duża wygoda i nic dziwnego, że kosmetyczek zajmujących się robieniem hybryd wciąż przybywa a salony przeżywają prawdziwe oblężenie. Oczywiście, nawet ta metoda ma swoje wady, jednak nieporównywalne do efektów, które możemy otrzymać.

Zalety domowego manicuru hybrydowego

bezpieczny manicure hybrydowy w poznaniu - cennikCi, którzy nie mają czasu ani zdolności czy po prostu cierpliwości do wykonywania hybryd, powinni pozostawić to zadanie profesjonalistom. Jednak wiele kobiet i dziewczyn decyduje się na zakup lampy i całego zestawu niezbędnego do wykonania manicuru hybrydowego, czyli pilników, specjalnego lakieru, topu, bazy i innych produktów. Jakie są zalety wykonywania takiego zabiegu w domu? Na pewno podstawowymi zaletami są: oszczędność czasu (za hybrydy w salonie zapłacimy nawet ponad 100 złoty) i po drugie, oszczędność czasu (dojazdy do kosmetyczki i ewentualne opóźnienia zajmują chwilę). Niewątpliwie przydatny będzie własny zestaw do robienia hybryd w domu w przypadku, gdy lakier nam zacznie odchodzić lub paznokieć się złamie. W takim przypadku od razu możemy zająć się uszkodzonym paznokciem i nie musimy ponownie tracić czasu na dotarcie do salonu i oczywiście ponownie płacić, nawet 20 złoty za jednego paznokcia. Dodatkowo, jeśli idziemy do innego salonu, jest duża możliwość, że nie będą mieć takiego samego koloru. Jeśli jednak chcemy bezpieczny manicure hybrydowy w Poznaniu – cennik w salonach kosmetycznych będzie w dużej mierze zależny od takich czynników jak sława danego salonu czy miejsce (w centrum ceny są zwykle wyższe). Czy są jakieś wady robienia hybryd w domu? Na pewno fakt, że bez niezbędnego przeszkolenia i artystycznych umiejętności nie będziemy w stanie zrobić sami, na przykład ozdobnych wzorków.

Jeśli zdecydujemy się na manicure hybrydowy w salonie kosmetycznym, pamiętajmy aby wybrać dobry salon, w którym będziemy mieć pewność, że hybrydy zostaną założone w sposób bezpieczny. Wszystkie akcesoria muszą zostać zdezynfekowane, ponieważ jeśli nie będą i dojdzie do zranienia, można zarazić się wieloma chorobami, które przenoszą się poprzez krew, na przykład wirusem HIV czy zapalenie wątroby typu C. Warto pamiętać więc, że bezpieczeństwo to podstawa.