Matowe farby meblowe

Pokoje dziecięce charakteryzują się często bardzo ciekawą oraz różnorodną kolorystyką. Meble w pokojach dziecięcych posiadają bardzo ciepłe oraz wesołe barwy, które dodają pozytywnej atmosfery każdemu dziecku, zamieszkującemu w pomieszczeniu. Jeśli więc chcielibyśmy urządzić dziecku pokój, składający się z kolorowych materiałów wykończeniowych, oraz mebli bogatych w zróżnicowaną kolorystykę, wystarczy pomalować meble na odpowiedni kolor, oraz wstawić je do pokoju dziecka.

Matowa farba do mebli

matowa farba do mebli dziecięcychIstnieje na rynku wiele rodzajów farb, które stosowane są w celu malowania mebli. Są to specjalne farby, które pozwalają na ich zastosowanie względem powierzchni drewnianych oraz metalowych. Matowa farba do mebli dziecięcych jest dostępna w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu możemy dobrać najbardziej odpowiedni kolor mebla do pozostałych elementów wyposażenia pokoju dziecka. Kierując się wyborem farby do mebli dziecięcych, możemy sugerować się ulubionym kolorem dziecka, lecz jeśli chcielibyśmy zachować tradycyjną kolorystykę, możemy pomalować białą matową farbą meble do pokoju dziecięcego. Wówczas zestaw szaf oraz stoliczków w kolorze białym, pozostanie w pełni uniwersalny pod względem kolorystycznym, a kompozycja dotycząca mebli oraz pozostałych elementów wyposażenia pokoju dziecięcego utrzymywać się będzie na odpowiednim poziomie. Zastosowanie matowych farb ma na celu rozproszenie wszelkich promieni świetlnych na meblu, przez co nie będzie on odbijał światła oraz raził w oczy dziecko mieszkające w pokoju. Poza odpowiednim dobraniem koloru farby do mebli w pokoju dziecięcym, warto zastanowić się nad kolorystyką ściany. Jeśli zastosujemy kolor biały, wówczas wszystkie elementy znajdujące się w pomieszczeniu będą idealnie współgrały pod względem kolorystycznym, jednakże zastosowanie innego koloru, może powodować zmiany kolorystyczne innych przedmiotów, w kontakcie koloru ściany z padającym na nią światłem. Jeśli jednak nie zależy nam na perfekcyjnie idealną kompozycją kolorystyczną, nie musimy przejmować się zastosowaniem koloru farby.

Odnośnie kolorystyki farby zastosowanej na powierzchniach płyt meblowych, powinniśmy zastosować najmniej jaskrawą oraz rzucającą się w oczy, aby nie powodować dyskomfortu dziecka podczas przebywania oraz zabawy w pokoju. Matowa farba zapewnia większy spokój dziecka oraz jego komfort otoczenia, jednakże zastosowanie typowo czarnej farby nie wpłynie dobrze na zachowanie spokoju oraz dobrego samopoczucia w pomieszczeniu. Dobierajmy więc kolory jasne oraz przyjazne dla oczu dziecka.